Ferrari ilk güncelleme paketini Bakü’ye getiriyor

0

Takım patronu Mattia Binotto’ya göre Ferrari 2019 aracı SF90’a ilk büyük güncelleme paketini Bakü’de getirecek.

Sezon öncesi testlerde güçlü olan takım sezonun ilk üç yarışında beklentilerin çok altında kalmıştı. Melbourne ve Çin’de yavaş kalan araç, Bahreyn’de net zaferi dayanıklılık sorunları ile kaybetmişti.

Ferrari aracının düzlük hızında iyi olduğu açık, ancak aracın düşük yere basmalı profili pistin tümündeki performansta sorunlar ortaya çıkarıyor.

Binotto: “Üç yarış kesinlikle istediğimiz şekilde gitmedi, bu yarış bizim için bir diğer önemli an.”

“Bunun için çok iyi hazırlandık, şimdiye kadar topladığımız tüm verileri analiz ettik, gelişebileceğimiz alanlara baktık ve aracın ayarları ve güç ünitesi yönetimi üzerinde pistin karakteristik yapısına uyum sağlaması için çalıştık.”

“Bakü çok uzun bir düzlüğe sahip, bu motor üzerinde özel ihtiyaçlar yaratıyor, hem içten yanmalı bölümde, hem de hibrid bileşenlerinde.”

“Bu pistte geçiş yapmak görece kolay, kısmen de bu yıl geçmişten daha büyük bir etkiye sahip DRS’den dolayı.”

“Pist yüzeyi çok düzgün, bu da lastik aşınmasının genel olarak düşük olacağı anlamına geliyor, ancak lastikler daha az enerji üretecek ve onları doğru çalışma aralığına getirmek zor olabilir.”

“Geçmiş deneyimden dolayı pistte güvenlik aracı olması yüksek olasılık, bu da yarış stratejisine bakarken önemli bir konu.”

“Bakü’ye bazı güncellemelerle geliyoruz, SF90’ın gelişimindeki ilk adım olacak.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]