Ferrari 2020’de de kaybetmemek adına sorunları hemen çözmeye çalışıyor

1

Ferrari patronu Mattia Binotto, takımının mevcut performans düşüşünden hızlıca kurtulması gerektiğini, aksi halde bu zayıflıkların 2020 aracında da devam edebileceğini söyledi.

Binotto SF90’ın zayıflıklarını bir an önce anlamaları gerektiğinin altını çizdi.

“2020 projesi haftalar, aylar önce başladı. Önümüzdeki yıl için şimdiden gelişime başladık. Yaz arasında proje büyük oranda ilerlemiş olacaktır.”

“Bence önümüzdeki yıl için çözülmesi gereken bir şey varsa bunu bir an önce bulmalıyız. Bu yılın projesi ile paralel olarak çalışıyoruz, çünkü gelişmemiş ve öğrenmemiz gereken çok alan var.”

“Mevcut araç projesinde ne yaparsak, bu önümüzdeki yıla da fayda sağlayacak. Ancak önümüzdeki yılın projesi Ekim veya Kasım’da başlamıyor.”

Binotto İspanya GP’nin Ferrari’nin yavaş ve orta hızlı virajlarda Mercedes’e göre zayıf olduğunu doğruladığını söyledi.

“Tüm aracı ve konseptleri geliştirmek şüphesiz biraz zaman alıyor. Yeni aero konsepte geçmek haftalar alabilir. Ancak bu süreçte elimizdeki paketi de en iyi haline getirmemiz gerekiyor. Bu konuda hala alanımız var.”

“Sezon başındaki beş yarışa bakarsanız güçlü olduğumuz yerler vardı. Bu yüzden bence mevcut paketle de güçlü olabileceğimiz yarışlar olacaktır.”

1 YORUM

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]