F1’in hedefi 15-18 yarışlık bir takvim

0
Motorsports: FIA Formula One World Championship 2020, Preseason Testing in Barcelona, #44 Lewis Hamilton (GBR, Mercedes-AMG Petronas Formula One Team), #16 Charles Leclerc (MCO, Scuderia Ferrari Mission Winnow), | usage worldwide

22 yarışlık Formula 1 takviminde 8 yarış ya ertelendi ya da iptal edildi. Fakat Chase Carey takvimin 15 ile 18 arasında yapılması konusunda oldukça umutlu.

Pazartesi günü koronavirüs nedeniyle Azerbaycan yarışı ertelenen yarışlar listesine katıldı.

Formula 1 patronu Carey ertelenen yarışları sık aralıklarla yapmayı hedeflediklerini söyledi.

“Geçtiğimiz hafta COVID-19 nedeniyle FIA ve Formula 1 takımlarıyla birlikte bir toplantı yaptık.”

“Mevcut durumda kimse durumun gelişeceğinden ya da ne zaman gelişeceğinden emin olamıyor. Ancak iyileşme başladığı zaman yeniden yarışacağız.”

“Fanlara 2020 şampiyonasını getirme konusunda sıkı çalışıyoruz.”

“Yaz ortası gibi sezonun başlamasını hedefliyoruz ve revize edilmiş bir takvimle birlikte 15-18 yarışlık bir takvim bizleri bekliyor olacak.”

“Daha önce açıklandığı üzere yaz arası olmayacak (Mart/Nisan arasında fabrikaların kapatılması konusunda anlaşılmıştı) yani normalde yaz arası olacak dönemde yarışacağız. Sezonun Kasım 28-29 civarında bitmesi hedefleniyor.”

Yaz arasının Bahar dönemine alınması Carey için Ağustos aylarını yarışla doldurmak anlamına geliyor, tabi durum düzelirse.

“Kesinlikle iyi günleri göreceğimiz konusunda eminiz ve o günler geldiği zaman herkese hak ettiği mücadeleyi veriyor olacağız.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]