F1’de rüzgar tünellerinin sonu geliyor

0

FIA, Force India’nın Formula 1’de rüzgar tüneli kullanımının yasaklanması ve sadece CFD ile gelişim yapılması yönündeki teklifini değerlendirdiğini açıkladı.

Force India takım patronu Bob Fernley: “Strateji Grubu’na tamamen CFD’ye odaklanabileceğimiz bir yöntem olup olmadığını sorduk. CFD’nin gelecekte tamamen rüzgar tünelinin önüne geçeceğini biliyoruz. Bu konuda kendimiz için etkili bir tesis kurmak istiyoruz.”

“Birlikte bir konsept ortaya attık ve teknik grubun bunu değerlendirmesini ve tekrar Strateji Grubu’na sunmasını bekliyoruz. Strateji Grubu buna ciddi yaklaşıyor. Çok destekleyici oldular.”

“CFD hızlı bir şekilde gelişiyor, bunun farkına varmalıyız.F1’in en son teknolojiyi kucaklamasını isteriz ve şu anda bu CFD. İnsanları bu yönde cesaretlendirmeliyiz.”

“Pit alanında rüzgar tüneli olmayan ve başkalarından kiralayan en az 4 takım var. Biz ise 3-4 yıl içerisinde CFD’nin öncül aero programı olacağını düşünüyoruz. Bu ciddi bir tasarruf anlamına geliyor. Bizim gibi bir takım için bu milyonlarca dolar tasarruf anlamına gelir.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]