F1 grid kızlarını daha önemli yapmaya çalışıyor

2

Grid kızlarının Formula 1’deki geleceği tartışılırken, F1 yönetimi ise bu güzelleri daha da önemli rollerde kullanmayı planladığını söyledi.

Grid kızlarının kaldırılabileceği açıklaması pilotlar, takım yöneticileri ve taraftarlardan tepki görmüştü. F1’in küresel sponsorluk ve ticari birliktelikler şefi Murray Barnett, bununla ilgilendiklerini ve grid kızlarının kaldırılmasının pek de mümkün olmadığını söyledi.

“Grid kızlarına bakarken yüzde yüz adanmış durumdayız ve onları sadece bir tabela tutmaktan daha fazlası haline getirip, rekabetin bir parçası olarak kullanabiliriz.”

“Onların yarış programına tamamen entegre olmalarını ve sporda bulunuşlarını değiştirmeyi istiyoruz. Neye benzeyeceğini tam olarak sonlandırabilmiş değiliz, ancak burada daha etkin olmalıyız.”

İlginç bir şekilde, Barnett, Formula 1’in kadınlara özel F1 serisi başlatabileceğini açıkladı!

“Kadınlar için özel bir F1 rekabeti veya kadın sürücülerin geçmişte bazen olduğu gibi erkeklerin arasında karma rekabete katılması yönünde hareket edebiliriz.”

“F1’de pek çok kadın yönetici var ve düşündüğünüz kadar kötü değiliz, ancak yine de büyümek için alan var.”

2 Yorum

  1. Aplalar, aplalar… Daha dün konuşuyorduk grid kızlarını 😀

    Daha etkin yapmak güzel olabilir. Mesela her pilota bir grid kızı atanır, yarış öncesinde ikili takım olurlar ve bazı boşbeleş eğlenceli yarışmalar yapılır.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]