Ecclestone: Vettel’in yerinde olsam Ferrari’den ayrılırdım

0
Sport Bilder des Tages 2019 Brazilian GP SAO PAULO, BRAZIL - NOVEMBER 16: Sebastian Vettel, Ferrari, and Bernie Ecclestone, Chairman Emiritus of Formula 1 during the 2019 Formula One Brazilian Grand Prix at Autodromo Jose Carlos Pace, on November 16, 2019 in Sao Paulo, Brazil. Photo by Mark Sutton / Sutton Images Images MS26081.

Pist üzerinde aksiyon olmaması Formula 1 için medyanın bol haber yapmasına sebep oldu. Bu durumdan etkilenen en çok Ferrari ve Sebastian Vettel oldu. Son olarak eski Formula 1 yöneticisi olan Bernie Ecclestone konuyla ilgili konuştu.

Vettel’in Scuderia ile olan kontratı sezon sonunda doluyor.

2015 yılında Ferrari’ye katılan Alman pilot İtalyan takıma şampiyonluk umuduyla katılmıştı. Scuderia en son 2007 yılında Kimi Raikkonen ile pilotlar şampiyonu olmuştu.

2017 ve 2018 sezonunda yakın mücadele eden Alman pilot geçen sezon çok vasat bir yıl geçirdi ve şampiyonayı beşinci sırada tamamladı.

Geçen sezon Vettel Charles Leclerc ile takım arkadaşı olarak ilk sezonunu geçirmişti.

Leclerc iyi bir sezonun ardından uzun süreli bir kontratı elde ederken Vettel’in kontratı yenilenmedi. 2021 için Scuderia’nın tek sezonluk bir kontrat önerdiği ve maaşında indirim istediği yapılan haberler arasında.

F1’in eski patronu Bay E ise Alman pilotun İtalyan takımla ilişkisini kesmesi gerektiğini düşünüyor.

Ecclestone FIA başkanı Jean Todt’un menajerliğini yaptığı Leclerc’in Ferrari’nin yeni favorisi olduğunu düşündüğünü söyledi.

“Sebastian’ın Ferrari performansı FIA başkanı Todt’un oğlu olan Nicholas’ın menajerliğini yaptığı ve yeni takım arkadaşı olan Leclerc ile birlikte giderek düşüşe geçti.”

“Sanırım Binotto’yu ihtiyacı olduğu zaman destekleyici olarak görmüyor. Sebastian’ın 2021 için oturup alternatif düşünmesi gerektiğini düşünüyorum.”

Dört kez dünya şampiyonu olan pilot için McLaren’in ihtimaller arasında.

Woking kökenli takımın Carlos Sainz’i elinden kaçırması durumunda Alman pilotu takıma katacağı düşünülüyor. Peki Sainz nereye gidiyor? Tahminler Ferrari olduğu yönünde.

McLaren’i iyi tanıyan Ecclestone ise 2021 sezonunda Mercedes motoruna geçecek olan takımın Vettel için iyi bir ihtimal olacağını söyledi.

“McLaren Mercedes motoruyla bir numara olabilir.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]