Ecclestone: Rosberg bir şampiyondan fazlası değil

9

Bernie Ecclestone harika pilotlardan birisi olmasa da, sporun Nico Rosberg’i özleyeceğini söyledi.

“Haydi onun bir dünya şampiyonu olduğunu söyleyelim. Konuşulan diğer isimler [Hamilton, Vettel ve Alonso] elbette birkaç defa şampiyon oldular, o yüzden Nico’yu bir dünya şampiyonu olarak tanımlayabilirim, bu kadar.”

“O Lewis kadar popüler değil, ancak yine de oldukça popülerdi. Bu yüzden yokluğu Formula 1 için kesinlikle iyi değil.”

9 Yorum

  1. Elin avrupalısı 10 biz 70 vermedik aslında durum tam tersiydi. Yarışın bizde olduğu dönemde en az para veren ülke bizdik ve bizden sonrakiyle aramızda 5-6 milyonluk bir fark vardı. Her ne kadar daha sonrasında istenen para artırılıp devlet tarafından kabul edilmese de istanbul park özelleştirildiği zaman yeni sahibi devlete siz herzaman ödediğinizi ödeyin gerisini biz tamamlarız gibisinden anlaşmaya çalışmış ve devlet yanaşmamış. Yani bizdeki yarışı kaybetmenin sebebi devletin ilgisizliği.

  2. Bernie Amca yine aynı şeyleri söylemiş aslında… Nico olsa da olur olmasa da… Giderken F1’den bir şeyler götürmedi… Hatta gitmesi F1’in duyulması adına iyi bir çalışma oldu ve hatta F1 için böyle bir reklamı yapmayı başka türlü başaramazdı demiş. 🙂

  3. Bernie dedenin korktuğu başına geldi. Şampiyona sonuçlanmadan önce Rosberg’in sıkıcı bir şampiyon olacağını söylemişti. Şimdilik böyle bir durum yok bunun tek nedeni ise şok emeklilik kararı. Bernie’nin istediği Formula 1’i dünyanın dört bir tarafında tanıtıp temsil etmek. Lewis bunu gayet iyi şekilde yapıyor ancak Nico bu konuda bi o kadar vasat.

    • Pilotlarla F1 reklamını yapmak yerine oturup doğru düzgün kurallar ve çalışmalar yapıp rekabeti getirse daha fazla ilgi çeker. Hamilton gidip godomanlarla takılıyor. Orta kesim ile alt kesimi kim çekicek ? Artı Dünyanın her bir yanında yarış planlasa daha iyi. İlla F1 geliyor diye pist sahiplerini devletlerini hak etmediği derece soymak yanlış. Bir örnek bizim ülkemiz neden F1’i veto ediyor. Ödeme düzensizliği var. Elin Avrupası 10 milyon veriyorsa bizden 70 milyon istiyorlar. Pist sahipleri istesede devlet veto ediyor. Velhasıl kendi tutarsızlıkları. İnsanları soyma stratejisi ile bi bok olmaz. Kısacası F1 bir spor değildir,asla olmadı 🙂

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]