Coulthard: Ferrari’deki hayat Leclerc için çok daha kolay

2

Eski F1 pilotu David Coulthard, Ferrari’deki hayatın Charles Leclerc için takım arkadaşı Sebastian Vettel’e göre çok daha kolay olduğunu söyledi.

Ferrari şimdiye kadar Mercedes’i yenmekte başarısız olmuş, ancak Bahreyn’de Leclerc ile kazanmaya çok yaklaşmışlardı.

Coulthard, iki sürücünün de farklı zihin yapılarında olduğunu düşünüyor.

“Charles yapması gerekeni yapıyor. Daha hızlı olan olmak istiyor. Bir boşluk bulursa oraya giriyor.”

“Sebastian’ın bir hedefi daha var, Ferrari’yi kazanan bir araç haline getirmek. Yani iki farklı baskı türüyle baş ediyorlar.”

“Seb kazanmak zorunda, başka bir şey yeterince iyi değil. Charles için ise daha kolay. Sebastian’dan hızlı olması ve harika bir gelecek için dört kez dünya şampiyonu birini yenebileceğini göstermek zorunda.”

“Sebastian Kimi [Raikkonen] döneminde stresli değildi, Ferrari Kimi ile devam edebilirdi. Charles duyguları getiriyor, Ferrari’nin tarihinde de bu var.”

“Hepimiz zorlu takım arkadaşı savaşları isteriz. Senna ve Prost gibi, Lewis ve Nico gibi ve şimdi Charles ve Seb gibi.”

“Bu sezon Red Bull’a bakın. Max Verstappen’in üzerinde sıfır baskı var. Pierre Gasly henüz iyi değil. Bu iyi bir şey değil.”

“Elbette Sebastian gençleşmiyor, ancak o hala harika bir şampiyon, hala çok hızlı.”

“Charles Max Verstappen ile birlikte Formula 1’in geleceği olsa da, Sebastian’dan hızlı değil. Gerçek bu.”

“Dediğim gibi, Sebastian’ın üzerinde daha fazla baskı var ve o bunu biliyor. Şampiyon olmak zorunda. Charles’a ise Sebastian’dan iyi olması yetiyor.”

“Elbette bu çok daha kolay. Ancak Sebastian’ın bunun altından kalkabileceğinden eminim.”

2 Yorum

  1. Öyle gibi gözükse de, onda da başarılı olma kendini kanıtlama baskısı var.Çünkü Ferrari onun için en yanlış yer şu anda.Ferrari, başarısız olduğu takdirde onu çiğneyip tükürecek ilk yer.Nitekim bakü de yaptığı hatadan sonra söylediği sözler, üzerinde ki baskının ne denli yüksek olduğunu gösteriyor.

    Ve hayır Ferrari ona yüksek performans göstermesi için yardım edecek profesyonellikte bir takım değil.Tamamen bireysel azmi ile bunu başarmalı.Ister politik, ister teknik, ister farklı alanlar olsun.Bunları çalışıp veya çalışmayıp ama doğru olanı yaparak, etik olsun olmasın, kendisi almalı.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]