Coulthard: F1’de yarışabilecek yetenekte kadınlar var

1

David Coulthard, W Series adı altında yapılan Kadınlar Şampiyonasına bakarak Formula 1’e geçebilecek kadın pilotların olduğunu düşünüyor.

2019 Kadınlar Şampiyonası 20 katılımcıyla birlikte yapılmakta ve altı yarışı geride bıraktı. Britanyalı pilot Jamie Chadwick Brands Hatch’de gerekli puanlara ulaşarak serideki ilk kadın şampiyon olmayı başardı.

Coulthard bu seride yorumcu olarak yer almakta ve seri içerisinde F1 için yeterli bazı isimlerin olduğunu düşünmekte.

“Kadınlar Şampiyonasında hedef yetenekli olan isimleri ön plana çıkartmak. Bence bu seride Formula 1’de yarışabilecek az bir kısım bulunmakta.”

“Şimdi esas soru, bu seride yeterli düzeyde birisini mi arıyorsunuz, yoksa bir Lewis Hamilton, Max Verstappen ya da Charles Leclerc mi arıyorsunuz? Eğer Lewis, Max ya da Charles gibi isimleri yenebilecek kapasitede değilseniz kadın eşitliğine ihtiyaç duyuyorsunuz.”

Coulthard 2019 sezonunda neden kadın yarışçıları bu kadar çok desteklediğini söyledi. Kız kardeşinin bir yarışçı olduğunu söyleyen David kendisinin desteklenmediğini söyledi.

“Ben kişisel olarak W Series ile motor sporlarına daha fazla kadın getirmek istiyorum.”

“Kız kardeşim yarıştı. Oldukça iyiydi ancak yeterli desteği alamadı. Ailem beni destekliyordu ve ben bu yüzden pişmanlık yaşamaktayım. Bu nedenle kadınlar şampiyonasına daha fazla destek verip motor sporlarına daha fazla kadın getirmek istiyorum.”

“Eğer yeteri kadar iyilerse Formula 1’e gidebilirler.”

“Eğer sadece iyilerse binek araçlarla, spor araçlarla ya da diğer şampiyonalarda yer alabilirler.”

1 YORUM

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]