Carey: Vietnam’a ayrı muamele etmiyoruz

0

Formula 1 patronu Chase Carey Vietnam’ın takvime girmesi nedeniyle diğer pistlere olan yaklaşımlarının değişmeyeceğini söyledi, ancak projenin birinci gününden itibaren spora yeni giriş yapacak olan pistler için bir örnek olacağını söyledi.

F1, geçtiğimiz kasım ayında Vietnam GP’nin 2020’den itibaren Formula 1’de yer alacağını açıklamıştı. Vietnam GP, iki yıl önce sporu devralan Liberty Medya’nın F1’e kattığı ilk yarış oldu.

F1’in patronu olan isim Carey, F1’de bulunan ve takvime girmek isteyen bütün pistlerin içinde bulunduğu endişeye değindi ve bütün pistlere aynı fırsatları vermek istediklerini söyledi.

“Hepsiyle birlikte çalışıyoruz. Diğer pistlere de Vietnam’a davrandığımız şekilde davranacağız. 21 yarışı da elimizde tutmalıyız.”

“Kesinlikle ilk günden itibaren Vietnam’da dahil olmak üzere fırsatımız olmadığı gibi, pistin düzenlenmesi, yarışı ve etkinliği yaratma fırsatını oluşturmamızı sağladı. Böylelikle bir pistin neye benzeyeceği konusunda her zaman farklı dinamikler vardır.”

“Bir pistiniz olduğu zaman yarış yapılması daha kolaydır. Ancak bunu şehre taşıdığınız zaman sıfırdan başlıyor ve olandan daha fazlasını yaratıyorsunuz.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]