Button ve Webber ceza karşısında Vettel’i savundu

0

Sebastian Vettel’in arkadaşları Kanada GP’de aldığı ve kendisine galibiyete mal olan ceza karşısında Alman pilotu savundular.

Lewis Hamilton’dan kaçan Vettel yarışta aracının arkasını kaybedip çimlere çıkmış ve piste geri dönerken Mercedes pilotunu sıkıştırmıştı.

Hakemler bunu piste güvenli olmayan bir geri dönüş olarak gördüler ve Hamilton’ın da kazayı engellemek için tepki vermek zorunda kaldığının altını çizdiler.

Eski F1 pilotu ve 2009 şampiyonu Jenson Button bunun adaletsiz bir ceza olduğuna inanıyor.

“Gerçekten üzücü. İki büyük pilot, iki şampiyon arasında düzgün bir savaş olduğunda hakemlerin araya girip bunu bizden alması utanç verici ve hayal kırıklığıdır.”

“Bana göre yarış olayıydı. Evet, Seb bir hata yaptı, ancak orada 160 km’den daha hızlı olduğunun farkına varmak zorundasınız. Aracı öylece durduramazsınız.”

“Piste arkası kayarak geri döndü. Bana göre bir ceza gerektirmiyordu, ancak bu bir kural ve bunu uygulamaya karar verdiler.”

“Böyle bir pistte, ki burası çok dar, bir cadde pisti, araçlar devasa boyuttalar ve bir anda pistin öbür yanına geçiveriyorsunuz, orada olmayı kendiniz seçmiyorsunuz. Seb de Lewis’e çarpmak istemiyordu.”

“İkisi de gerçekten harika bir yarış çıkardı, gerçekten yaptılar ve şimdi bu ağızda ekşi bir tat bıraktı.”

Vettel’in eski takım arkadaşı Mark Webber de aynı fikirde.

“Hakemlerden herhangi biri F1’de önlerde yarıştı mı? Yarışı izlemedim, şimdi olayı gördüm. Akı dışı bir ceza.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]