Button: Mercedes spora zarar veriyor

0

McLaren pilotu Jenson Button, Mercedes’in domine ettiği yarışlarda diğer pilotların mücadeleye ortak olamamasının spora zarar verdiğini düşünüyor.

“Bu, bizim dahil olduğumuz bir mücadele değil. Bana göre bizim için herhangi bir farkı olmayan bir mücadele. Kimin kazandığı ya da kazanmadığı önemli değil. Önemli olan diğer takımların da öndeki mücadeleye dahil olması. Çünkü aynı araçtaki iki pilotun savaşı sporun ihtiyacı olan şey değil.”

“Diğer üreticilerin ve takımların da bu mücadeleye dahil olması gerekiyor, çünkü bunu yapamayarak spora zarar veriyoruz. Bu sezon Barcelona gibi Mercedes’in olmadığı yarışları herkes sevdi, çünkü 4 araç galibiyet için savaşabildi. Umarım Formula 1’in geleceğinde bu tür daha fazla mücadele olur.”

Button, Mercedes’in sadece motor değil şasi olarak da iyi olduğuna dikkat çekti ve 2017’de de yenilmeyebileceklerini söyledi.

“Çok yetenekli insanlara sahipler. Belki de yeni kurallar onların lehine olur. 2017’de yakalanırlar mı? Belki. Açıkçası ben onların motor alanında Ferrari’ye göre üstün olduğunu düşünmüyorum. Çok iyi bir araca sahipler. Paketleri genel olarak bir harika.”

“Sadece motora dikkat çekip performanslarını buna bağlayamazsınız, çünkü gridde aynı motora sahip olup da aynı performansı gösteremeyen bir çok takım var. Umarım McLaren-Honda onlarla mücadele edebilir. Bu sene gösterdiğimiz gelişime bakarsak bunu yapabiliriz.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]