Brundle: Seçimi yapın; Doğru F1 kuralları veya yokoluş

3

Eski F1 pilotu ve Sky yorumcusu Martin Brundle, Formula 1’in doğru kurallarla gridi denk hale getirmesinin zamanının geldiğini, aksi takdirde soyunun tükeneceğini söyledi.

Spor 2020 sonrası yolunu bulmaya çalışıyor ve bazı takımlar son açıklanan motor kuralları önerisine şüpheyle yaklaşmıştı.

“Takımların kendilerinden korunmaları gerekiyor, çünkü korkunç pahalı araçlar ve üçe bölünmüş gridin ne kadar kırılgan olduğunun farkına varmış değiller.”

“Gridde 12 takımın 24 tane denk sayılabilecek aracının olması sürdürülebilir gelir ve değerli bir pazarlama ortamı yaratır. Ve sistemde bunu yapacak para çoktandır var.”

“Biraz daha basit konuşayım. Bize 24 tane denk, görsel ve işitsel olarak korkunç F1 aracı verin, içine de en cesur genç pilotları koyun. Biz de size sayısız pist taraftarı ve seyirci verelim. Tüm araçlar var, lütfen bunları kullanın.”

Geçmişe bakan Brundle, 2009’da biten Ecclestone/Mosley çağının tek yaptığının F1’de üreticilerin bulunuşunu artırmak olduğunu söyledi.

“Bence Bernie Max Mosley’i yanından kaybettiği an takımlar ve özellikle de üreticiler çok daha güçlü bir hale geldi ve bugünkü F1’e ulaştık. Şu an hızlı değişen basın, spor ve teknik dünyaya adapte olmakta zorlanıyoruz ve geleceğimiz garanti değil.”

“Artık F1 için doğru kuralları yaparak daha dengeli bir grid ve doğru maddi dağılım sağlamalıyız ki her koltuğu en zengin çocuklar değil de en hızlılar doldurabilsin.”

“Ve tüm bunları taraftarların ödeyebileceği bir ücrete getirin.”

3 Yorum

  1. Takımların kendilerinden korunmaları gerekiyor

    Müthiş.

    Bize 24 tane denk, görsel ve işitsel olarak korkunç F1 aracı verin, içine de en cesur genç pilotları koyun. Biz de size sayısız pist taraftarı ve seyirci verelim.

    Slogan gibi, ayet gibi. Anlaşılan Sky’ın da izleyicisi düşmeye başlamış.

    doğru maddi dağılım sağlamalıyız ki her koltuğu en zengin çocuklar değil de en hızlılar doldurabilsin

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]