Brundle: Raikkonen yolun sonuna ulaştı

3

Eski F1 pilotu ve TV yorumcusu Martin Brundle, Kimi Raikkonen’in artık daha fazlasını yapamayacak hale geldiğine inandığını söyledi.

Fin pilot bu sezon sıralamalarda bazı iyi fırsatları tepti ve yarış hızı da takım arkadaşı Sebastian Vettel’in gerisinde kaldı. Brundle, 2007 şampiyonunun sezon sonunda bırakması gerektiğini söyledi.

“Ferrari Kimi hakkında endişe etmeli. Onun buralardaki en popüler sürücülerden birisi olduğunu biliyorum, ancak sıralamalarda bir diğer hatadan sonra yarışta takım arkadaşının neredeyse 30 saniye gerisinde bitirdi.”

“Ne yapacaklar? Bana göre Kimi yolun sonuna ulaştı. Zaman zaman gerçek hızının yansımalarını gösteriyor, ancak artık gerekli yarış hızını sürdüremiyor. Aynı zamanda Seb’e destek için de çalışamıyor.”

“Üreticiler şampiyonluğunu kazanmak Ferrari için süper önemli, yol araçlarının ekranlarına şampiyonluklarını boşuna koymuyorlar ve bu çağda da Red Bull ve Mercedes’e karşı kazanmak istiyorlar.”

“Önümüzdeki yıl Vettel’in yakında Ricciardo veya Leclerc’e ihtiyaçları var. Ve Vettel’in bununla baş etmesi gerekiyor.”

3 Yorum

  1. Yersiz eleştiriler. Kötü olduğu zaman zaten söylüyoruzda, evet Rai’de yaşının itibariyle bir gerileme var ama sen adamın motorunu yolda bıraktırırsan, güncellemeleri almasına engel olacak sorunları ortadan kaldıramasssan sonuçlar kaçınılmaz oluyor. Yarışta Seb’in 30 sn arkasında kaldı demişte, pistte araçlar yüzünden geçiş yok. Seb arkada olsa durumun farklı olacağına inanmıyorum. Bir hata yaptı ve ceremesini çekti. Sebastian sanki çekmedi o hataların sebebini yıllardır. Rai ile Seb’in hatalarını yan yana koy valla Rai’nin az çıkar. Onun kadar hızlı olmasada hızlı olduğu yinede aşikar.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]