Briatore: Hamilton ve Verstappen F1’in yıldızları

0

Eski takım patronu Flavio Briatore Lewis Hamilton ve Max Verstappen’in Formula 1 gridinin yıldızları olduğunu söyledi. Briatore ayrıca Ferrari’nin genç pilotu Charles Leclerc’in ışık tutulması gereken bir diğer isim olduğunu söyledi.

Eski Benetton ve Renault takım patronu 2009 senesinde 2008 Singapur yarışında yapılan şike olayından ötürü spordan ayrılmak durumunda kalmıştı.

Briatore Hamilton ve Verstappen’in dünya çapında sporun yıldızları olarak kabul edilebileceğini söyledi.

Fakat Briatore bu ikilinin yanına bir ismin daha geleceğinden emin. Geçen sezon Ferrari’de ilk sezonunu geçiren genç pilot Leclerc’in bu ikili arasında yer alacağını düşünüyor.

“Formula 1’de sadece iki yıldız var. Hamilton ve Verstappen. Leclerc genç, cesur, kendisini gösterecektir.”

“Ferrari’nin yerinde olsaydım Leclerc’i iki yıl önce Kimi Raikkonen’in yerine getirirdim. Çünkü Raikkonen ile bir yere gidemeyeceğinizi biliyorsunuz. Onunla yeniden bir şey kazanamayacaksınız. Riski alarak Leclerc’i seçmeyi tercih ederim.”

“Leclerc gerçekten sağlam bir isim. Fakat farkedilebilir bir durumda değil. Verstappen bana göre olağanüstü bir pilot. Geçiş yapma konusunda harika.”

Briatore ayrıca Hamilton’ın Michael Schumacher’e göre daha kolay baskın bir dönem geçirdiğini düşünüyor. Briatore Benetton’da 94 ve 95 sezonlarında Schumacher ile aynı takımda çalışmıştı.

“Michael daha büyük isimlerle savaşmıştı. Bunu anlamanız lazım, Michael geldiğinde ortam daha zordu. Söz konusu Nigel Mansell değil, Ayrton Senna.”

“Şimdi ise daha az mücadele var. İki ya da üç pilot var ve kimse Hamilton üzerinde baskı kuramıyor.”

“Eğer bir taksi şoförü gibi bir eli dışarıda kullansa hala kazanıyor olur çünkü o süper, harika bir pilot.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]