Briatore: Alonso Ferrari ya da Mercedes çağırırsa geri dönecek

0

Sezon sonunda Formula 1’den emekliye ayrılan Fernando Alonso’nun menajeri ve akıl hocası Flavio Briatore, İspanyol sürücünün sporun zirvesindeki Mercedes ya da Ferrari’den teklif alması durumunda Formula 1’e geri döneceğini söyledi.

Briatore: “Eğer Mercedes ya da Ferrari Fernando’nun kapısını çalarsa hiç şüphesiz geri dönecektir.”

“Şimdilik dinlenmeye ihtiyacı var. Burada geçirdiği çok fazla yılın ardından biraz ara vermesi gerektiğini düşünüyorum. Pilotlar arasında bunu yapanlar var. Prost, Senna… Biraz kenarda kalacak, ancak asla geri dönmeyeceği konusunda emin değilim.”

Briatore tecrübeli sürücünün sadece şampiyonluk ya da galibiyet kovalayabilecek bir araçla spora geri döneceğini söylüyor.

“Sadece iki takım var: Mercedes ya da Ferrari. Başka bir çözüm yolu yok. Diğer seçenekler 4., 5. ya da 6. sırada bitirmekle ilgili.”

“Sahip olduğu yetenekle onu doğru aracın içerisine koyarsanız en iyilerden biri olur, Lewis Hamilton ile mücadele edebilir.”

“Birgün takımlar F1’de markalar şampiyonasını kazanmak için iki güçlü sürücüye ihtiyaç duyduklarının farkına varacaklar. Birkaç ay ya da yıl sonra neler olacağını göreceğiz.”

“Alonso’suz Formula 1 Cristiano’suz Real Madrid’e benziyor. Tanınan az sayıda yıldızdan biri de Fernando. Eğer ortalama sürücüleri spordan çıkartırsanız sadece Lewis, Vettel ve Raikkonen’i tanıyabilirim.”

“Alonso’nun rahatlayabileceği bir zaman aralığına ihtiyacı var. Felaket 3 yıl geçirdi. McLaren’in performansı korkunçtu ve yine de haketmediği pozisyonlar için savaştı.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]