Brezilya’daki ilk tur kazasına ceza çıkmadı

0

Yarış hakemleri, Brezilya GP’de ilk turun ikinci virakında Kevin Magnussen ve Stoffel Vandoorne arasında gerçekleşen ve Daniel Ricciardo’nun da dahil olduğu kazaya ceza vermedi.

Vandoorne’un içteki Magnussen ve dıştaki Ricciardo arasında tost olmasıyla gerçekleştirmişti. Magnussen’in sol önü ve Vandoorne’un sağ önü arasındaki temas iki aracın da süspansiyon kollarını kırmıştı. Ricciardo ise dışta kalarak spin atmış ve lastiğindeki kesikle kurtulmuştu. Güvenlik aracı altında pite gelen Ricciardo daha sonra altıncılığa kadar yükselebildi.

Hakemler bu olayı yarış kazası olarak değerlendirdi ve cezaya gerek görmedi.

Magnussen: “Benim tarafımdan, virajda üç araç yan yanaydık. Vandoorne ile temas oldu ve sonra Ricciardo ile oldu. Ön süspansiyonumu kırdım.”

“Ricciardo’nun Vandoorne’un dışında olduğunu daha erken fark etseydim belki daha fazla yer bırakırdım, Ricciardo’yu gördüğümde çok geçti ve zaten hızlı geliyordum.”

Ricciardo ekledi: “İkinci virajın sıkışık olacağını biliyordum, ancak buranın birkaç araç geçmek için iyi bir fırsat olduğunu düşündüm ve dıştan denedim, tutunuyordum, ancak bir temas hissettim.”

Vandoorne da harika kalktığını söyledi.

“Çok iyi kalktım, neredeyse Force India ve Haas’ı doğrudan geçtim. Esteban ve Romain arasında çok sıkıştım ve kazayı ucuz atlattım. Ne yazık ki ikinci virajda sıkıştırıldım. Tostun ortasındaydık ve gidecek yerim yoktu.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]