Brawn yarış mesafelerinin kısaltılmasına karşı

1

Formula 1 motor sporları yöneticisi Ross Brawn kısa yarışlara karşı olduğunu ve bunun yerine 90 dakikalık yarış zamanları daha mantıklı olacağını söyledi.

Pazar gününün kısaltılması ve daha genç izleyicilerin bir saatten fazla süren yarışlarda konsantrasyon kaybettikleri ifade edilmekteydi.

Ancak Brawn ise fanların dikkatini çekeceğini ve genel çerçevede ilgi çekecek bir öneri ile geldi.

“Bence yarış mesafesi doğru. Bence bir, bir buçuk saat ve iki saate kadar olan düşünceler doğru. ”

“Her zaman inandığım ve ilgilendiğim tartışma fanların yüzde olarak daha fazla olduğu alanlar.”

“Futbol maçını izliyorsunuz ve bu bir buçuk saat kadar sürüyor. Tepede bulunan aktiviteler bir esasa dayanmalı ve bence Formula 1’in uzunluk olarak mesafesi doğru, ancak Formula 1 yarışlarına daha fazla aksiyon katarak bunu dengelememiz lazım.”

“Eğer futbol maçları aynı olsa ilgisini kaybederdi. Çok iyi maçların çıktığını görüyoruz ve ben bunu yarışlarda da görmek istiyorum. Bazı yarışlar oldukça zevkli geçti. Eğer sadece Sebastian Vettel ve Lewis Hamilton’un kazandığı yarışları görürseniz bunu yapan pilot sayısını ve yarış kazanabilecek pilot kapasitesinin az olduğunu düşüneceksiniz.”

“Ancak pozisyonların sürekli değiştiği, güvenlik araçlı ve çok fazla değişikliğin olduğu bir yarış izlersek bu ilgi çekici olur. Ancak bana kalırsa ben yarışların uzunluğu hakkında hiç bir değişiklik yapmak istemem.”

“Puanlama hakkında tartışmalar var. Bu büyük bir değişiklik olur. Eğer değiştireceksek bunun 10 yıl kadar bir süreye ihtiyacı var. Bazı şeyleri berbat etmek istemeyiz.”

1 YORUM

  1. F1 karakter olarak uzun bir sprint yarışıdır. Eskiden de bir şeyleri korumak, aracı ve motoru yarış sonuna kadar saklamak, frenleri vs idare etmek gerekiyordu. Öncelikle bunu sağlamaları gerektiğini düşünüyorum. Her yarış özel ve tekil olarak ele alınmalı ve tek yarışlık motorlar geri gelmeli.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]