Brawn Ferrari’yi uyardı: Kimler geldi gitti, F1 hep hayatta kaldı

11

Ross Brawn, son çekilme tehditlerinden sonra Ferrari’ye bir uyarı yaptı ve İtalyan üreticinin ayrılması halinde sporun hayatta kalacağından emin olduğunu söyledi.

Brawn, Ferrari’ye karşı değil, onlarla işbirliği içinde çalışmak istediğini, ancak ne değişiklik yapılacaksa, bunun Liberty’nin sınırları dahilinde yapılacağını söyledi.

“Bence onlar F1’in önemli bileşenleri olduklarını ve kendilerine uygun hareket edilmesi gerektiğini söylüyorlar, bence bunda hemfikiriz. Onlar Formula 1’in DNA’sının bir parçası ve bunu kaybetmek istemiyoruz. Ancak bunun doğru şartlarda olması gerekiyor. Sporun faydası için hissettiğimiz doğruların bir sınırları var ve umarım onlar bu sınırlar içinde çalışabilirler.”

“Formula 1, içindeki takımları kim olursa olsun hayatta kalacak. Bunu daha önce gördük, dünya şampiyonları spordan ayrıldı, bazen sporda trajediler oldu, ancak spor bundan kurtuldu ve devam etti. Ben, Liberty, Ferrari içinde olsak da, olmasak da devam edecek.”

Brawn, Ferrari’yi kaybetmenin F1 için büyük bir etki olacağını biliyor, bu yüzden onlarla birlikte çalışarak herkes için uygun çözümler bulmaya çalışıyor.

“Onlar ayrılırsa daha iyi mi olur? Böyle olacağını düşünmüyorum, bu yüzden Ferrari ile birlikte çözümler bulmalıyız, ancak bunlar doğru parametreler etrafında olmalı. O takım Ferrari, Mercedes veya Renault diye onun istediği her şeyi yapacak bir durumda olamayız. Tüm sporu tek bir takımın isteklerine göre yönetemeyiz.”

11 Yorum

  1. Brawn bir kere geçsin o Ferrari gitsin F1 ayakta kalır naralarını 🙂 Ama diğer söylediklerine kesinlikle katılıyorum. Marchionnenin, Mercedes ve Renault mantığıyla düşünüp karar vermesinden inanılmaz rahatsızım. Bir kere Ferrari, F1’den ay rı la ma zzzzz.. Takımın geleneklerine görenekleri F1 ile özdeşlemiştir ve bu hücre yapı taşı gibidir. Enzo tarafı neden susuyor vallahi yuh diyorum. Sen kimsin lannn Marciii.. Adamı yıkarlarr..

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]