Boullier: McLaren’da artık politika yok

1

McLaren’dan Eric Boullier takımının yeniden yapılanmasını tamamladığını ve artık politikalardan arındığını söyledi. Eric Boullier 2 yıldır McLaren için çalışıyor ve bu sürede takım içinde pek çok değişiklik yapıldı.

“Kazanmak için yarışıyoruz ancak elimizde henüz galibiyet mücadelesi vermemizi sağlayacak bir paket yok ve buna sahip olmadığımız sürece mutlu olmayacağım. Yine de takımın gittiği yön konusunda mutluyum. Takım büyük ölçüde değişti.”

“Çevremde teknik lider Peter Prodomou, Tim Goss, Matt Morris ve diğerleri var. Hepsiyle çok iyi çalışıyoruz. Ne kadar sessiz olduğumuzu fark etmiş olmalısınız. Etrafımızda anlatacak hiç bir şey yok. Durum böyleyse işler iyi gidiyor demektir.”

“McLaren için yeni olan şey oldukça işbirliği içinde çalışıyor olmamız. Takımın DNA’sını değiştirmeden yeni modele geçmeyi başardık. İstediğim oldu ve işler artık iyi gidiyor. Bu da beni mutlu ediyor.”

“McLaren’ın sadece çalışma şeklini değiştirdik. İyi olduğumuz alanları koruyup, zayıf yönlerimizi geliştirdik. Artık politikalar ve saçmalıklar yok. Buradaki felsefem daha önce Enstone (Renault-Lotus) ve DAMS’da olanla aynı. İnsanları çalışırken rahat ettirmelisiniz. Bunun yanında hak ettiği paraları alırlarsa harika işler çıkarırlar.”

“Çok fazla kıdem değişikliğinden kaçınmalısınız. Terfi ya da tam tersi olmamalı. Çünkü bunlar bir takımı öldürür, Ferrari de bu süreçten geçiyor ve bu zaman alır. Ross Brawn’a bakın. Ferrari’yle kazanmaya başlaması birkaç yılını aldı. Aynı yapı Mercedes ve Red Bull için de geçerli.”

“Takım yalın, iyi, esnek ve yaratıcı. Her şeyin gelecek yıl için iyi olacağını düşünüyorum. Son iki sezonda zor yollardan geçtik ve yoğun zamanlardı. Şimdi ise arayı kapatıyoruz.”

1 YORUM

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]