Bottas Mercedes’in pistte kalma stratejisini destekledi

1

Valtteri Bottas, Mercedes’in Silverstone’da güvenlik aracı çıktığında pite girmeme yönünde aldığı kararı doğru bulduğunu söyledi.

Marcus Ericsson’ın kazasından dolayı çıkan güvenlik aracı sırasında lider olan Bottas’ın pite girmediği görülmüştü. Ancak çevresindeki pilotlar, özellikle de Sebastian Vettel yeni lastikler için pite geldi.

Bottas arkasından hızla gelen Ferrari’yi tutabilmek için büyük bir mücadele verdi, ancak Vettel’in geçişine engel olamadı. Lastikleri biten Bottas ise Lewis Hamilton ve Kimi Raikkonen’in arkasında dördüncü bitirebildi.

“Güvenlik aracı çıktığında hızımız Ferrari’ye göre çok güçlüydü ve Sebastian’a yaklaşıyordum. İlk sürüşün sonunda avantajlıydık ve ikinci de ikimiz için çok uzun olacaktı.”

“Tek pit stopun kolay olmayacağını biliyorduk, ancak bu riski almaya ve kazanmaya çalışmaya karar verdik. Ne yazık ki Orta lastiklerle olan sürüşüm biraz fazla uzun oldu.”

“Bu şeyleri sonradan yargılamak her zaman kolaydır, ancak dışarıda kalmaya karar verdiğimizde ben de öyle düşünüyordum.”

“Rahatlıkla ikinci olabilirdim, ancak bunu denemeye karar verdik. Her şeyimi vermeye devam edeceğim ve bunun bir gün işe yarayacağından eminim.”

1 YORUM

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]