Bottas: Bu sefer zayıf taraf Mercedes

0

Valtteri Bottas son birkaç yılın ardından Mercedes’in yeni sezona ilk kez zayıf taraf olarak başlayacağına inanıyor. Sezon öncesi testlere bakıldığında Ferrari net şekilde en hızlı takım olarak görülmüştü.

Alman takım son 5 sezonda alınabilecek tüm şampiyonlukları kazandı. Ancak 2017’de getirilen yeni kurallarla birlikte Mercedes sahip olduğu avantajın büyük bölümünü kaybetti ve arkadakilerle olan fark kapandı ve belki de geriye düştü.

“Testlere göre konuşacak olursak yıllar sonra ilk kez bu sefer bizim kovalayan taraf olmamız gerekecek.”

“Barselona’daki testlerde Ferrari’nin birkaç ondalık saniye avantaja sahip olduğu görülüyordu, ancak Melbourne çok farklı bir pist ve ne kadar geliştiklerini bilmiyoruz. Eminim yapacağımız analizler ve güncellemelerle birliklikte farkın bir kısmını kapatabiliriz, ancak bunun ne kadar olduğunu şu an sadece tahmin edebiliriz.”

Red Bull’un nasıl performans göstereceği ile ilgili de soru işaretleri bulunuyor: “Red Bull’un nerede olacağından emin değiliz. Onların güçlü olacağını düşünüyoruz çünkü Honda güçlü görünüyor ve her zaman çok iyi bir araca sahip oldular.”

“Son yıllarda sezon içerisinde aracı çok hızlı şekilde geliştirdiler. Bu yüzden hızlı olmalarını bekliyoruz.”

“Kesinlikle bir mücadelenin içerisindeyiz ve güçlü bir takım olduğumuzu biliyoruz. Çok, çok uzun bir sezon ve her zaman bu yılki gibi kural değişikliği yapıldığında iş aracı nasıl geliştirdiğinize kalıyor. Çünkü Abu Dabi’deki araçlar şu ankilere kıyasla çok daha hızlı olacak. Bu yüzden bu hafta sonu en hızlı olan takımın bunu sürdürebileceğinin garantisi yok. Fark yaratacak olan şey kimin ne kadar geliştiği olacak.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]