Binotto teknik ekipte yeniden yapılanmaya gitmiş

0

Ferrari’den Mattia Binotto, İtalyan ekibin zaferlere geri dönebilmek için artık yeni bir teknik yapılanma altında çalıştığını söyledi.

Bu yıl Maurizio Arrivabene’nin yerini alarak takım patronluğuna yükselen Binotto, eski görevi olan teknik patronluğu için birisini atamamıştı.

“Ocak’tan bu yana yeniden yapılandık. Artık ünlü klasik yatay yapılanma yok. Çeşitli alanlarda benim referans noktalarım olacak dört veya beş isim tanımladık. Ben ise bilgiler arasında seçim yapmak ve gelecek hakkında düşünmekle uğraşıyorum.”

“2021 yeni kurallarla birlikte kapıda, araçlar radikal olarak farklı olabilir ve bütçe sınırı da bizi belirli üretim süreçlerini yeniden düşünmeye zorlayacak.”

Binotto’nun dört referansının takımı pistte yöneten Laurent Mekies, şasi tasarımı ile ilgilenen Enrico Cardile, aerodinami şefi David Sanchez ve güç ünitesi tarafında Enrico Gualtieri olduğu düşünülüyor.

Binotto mevcut organizasyonun olgunlaşması gerektiğini düşünüyor.

“96-97 Ferrari dönemi ile karşılaştırmayı tercih ederim.”

“Büyüyen bir takım, sağlam temelleri var. Çok genç ve aç bir ekibiz. O zaman ile çok fazla benzerlik görüyorum.”

“İstek, vizyon, yetenek, tutku ve iki harika sürücüye sahibiz, bize 20 yıl önce kırmızı baskınlığını getiren aynı dürtülere sahibiz.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]