Binotto: Mick Schumacher babası gibi hareket ediyor

0

Ferrari takım sorumlusu Mattia Binotto, Mick Schumacher’in Ferrari’deki ilk testine babası gibi hazırlandığını belirtti.

19 yaşındaki Mick Schumacher Ferrari’ye yaz aylarında dahil oldu ve ilk teste Bahreyn’de katıldı. Michael Schumacher ile Ferrari kariyeri boyunca çalışan Binotto, Mick Schumacher’in işine yaklaşımının babası ile benzerlik gösterdiğini belirtti.

“Bahreyn’de antrenmana yaklaşımı, araçla ilgilenmesi ve teknisyenlerle diyalog halinde olması babasına benzer yapıda olduğunu gösterdi.

Schumacher Jr., bu sezon Formula 2’de yarışıyor. Binotto, genç alman sürücünün testlerde zamanını deneyime çevirmek için kullandığı için performansından memnun kaldı.

“Performansını değerlendirmek çok zor çünkü hava koşulları çok kötüydü. Formula 1’de ilk günüydü. Onun için önemli olan günden güne öğrenmek.”

“Antrenmana yaklaşımı kesinlikle olumluydu. Asla sınırı zorlamadı. Aracı ve takımı öğrenerek tur tur geliştirmeyi denedi. Bence bu açıdan çok iyi bir iş yaptı. İyi bir şekilde odaklanarak en iyi işi yapmayı denedi. Bence bir günden bekleyeceğinizin en iyisi budur.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]