Binotto: Karar yanlış olmasaydı kimse bunu tartışmazdı

1

Ferrari takım patronu Mattia Binotto Kanada’da Sebastian Vettel’e verilen cezayla ilgili yanlış karar verilmeseydi bu konunun tartışılmayacağını söyledi.

Ferrari takımı Pazar günü verilen beş saniye cezayla ilgili temyiz mahkemesine gitmeye hazırlanıyor. Takımın elinde kanıtla birlikte 96 saat içerisinde bunu yapmaya hakkı var.

Yarıştan sonra konuşan Binotto FIA hakemlerinin olayla ilgili fikirlere çok az değer vereceklerine inanırken, karar tam tersi yönde olsaydı (cezaya gerek görülmeseydi) taraftarlar ve F1 padokunun öfkesinin görülmeyeceğini söyledi.

“Eğer bugün yanlış bir karar verilmeseydi bu konu hakkında tartışıyor olmazdık.”

“Tabii ki bu kararları tartışmak ve yargılamak bize düşmez. Bununla ilgili karar verecek başka kişiler var. Ancak verilen karara katılmıyoruz ve sonucundan mutlu değiliz. Sebastian kasıtlı bir şey yapmadı. Hala önde olan oydu ve yerini korumaya çalıştı. Olay bu kadar basit.”

“Herkesin kendi fikri bulunabilir ancak biz kesinlikle bu konuda karara katılmıyoruz. Fanlar bugün fikrini gösterdi, sadece burada bulunanlar değil kime sorarsanız aynısını söyleyecektir.”

Binotto, rakipleri önünde yol giden ve pozisyonlarını koruyan F1 sürücülerinin benzer olaylarının zaman cezalarıyla karşılaşmadığını ve Vettel’in haksız yere ceza aldığını düşünüyor.

“Olaydan ötürü büyük hayal kırıklığı yaşıyoruz. Bence geçmişte buna çok benzer durumlar oldu ve bugün yaşanan durum gibi bir yargılama olmadı. Sonuç olarak ben bunun doğru karar olduğunu düşünmüyorum ancak değişecek bir şey yok.”

Vettel 48. turun dördüncü virajında pist dışından tehlikeli bir şekilde gelip Hamilton’ı pist dışına doğru ittiği gerekçesiyle ceza aldı.

Mercedes takım patronu Toto Wolff Vettel’in yarış sonunda verdiği tepkiden dolayı kendisini anladığını söyledi.

1 YORUM

  1. Peki önde giden Hamilton olsaydı ve aynı şekilde pist dışına çıkıp arkadan hızlı gelen Vettel’i engelleseydi, inceleme sonrasında ceza çıkmasaydı bu konu hiç tartışılmayacak mıydı?

    Olayı dışarıdan görmek gerekiyor. Taraftar kırılacak, üzülecek, kızacak, ancak olay belli.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]