Binotto: Ferrari SF90 için şimdiden yeni konseptler üzerinde çalışmaya başladı

3

Ferrari patronu Mattia Binotto, İtalyan takımın 2019 aracı için yeni konseptler üzerinde çalışmaya başladığını söyledi.

Sezon başında açık favori görülen takım beklentileri karşılayamamış ve Alman rakibi Mercedes’i yenmeyi başaramamıştı.

Geçen hafta Barselona’da yapılan sezon ortası testlerinden sonra konuşan Binotto, bu yılın Pirelli lastiklerinin oynadığı hayati rolün gridi sürekli değiştireceğini düşünüyor.

“Geçen hafta Barselona’da yaptığımız testler ve Maranello’da yaptığımız analizler, 2018’de sahip olduklarımıza göre çok farklı olan bu yılki lastiklerin düzgün çalışmak için farklı mekanik ve aerodinamik ayarlar gerektirdiğini doğruladı.”

“Maranello’da şimdiden yeni konseptleri değerlendirme üzerinde çalışıyoruz. Aynı zamanda buraya da bazı güncellemeler getireceğiz.”

“Bu yarış Scuderia gibi 90. yılını kutluyor, bu da bu hafta sonunu daha da özel yapıyor.”

“Çok farklı türden bir yarış, pist karakteristikleri bu hafta sonu sıralamayı karıştırabiliyor ve hafta sonu bu daha da karışabilir.”

“Genelde olduğu gibi, sıralamalar çok önemli olacak, çünkü geçiş yapmak neredeyse imkansız.”

“Elbette Monako Charles’ın evindeki yarış ve bunun onun için ne anlama geldiğini biliyoruz. Bizim için de çok fazla şey anlamına geliyor.”

3 Yorum

  1. Bu sene sezona Mercedes gibi geride başlayan takım Ferrari oldu. Son iki senedir Mercedes de lastikleri anlamadan ilk bölümü atlatıyor, sonradan işi çözüp uçuşa geçiyordu. Bakalım bu sezon ne olacak…

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]