Binotto: Araçtaki zayıflıklarımız çözülmüş değil

0

Ferrari takım patronu Mattia Binotto Sebastian Vettel’in iyi bir performans gösterdiği Kanada GP’sinin ardından Scuderia’nın henüz kendini toparlayamadığını söyledi.

Vettel Kanada’da iyi bir tur atarak pole pozisyonunu almıştı. Ardından iyi bir yarış geçiren Alman pilot 4. virajda yaptığı hatadan ötürü çizgiyi önde geçmesine rağmen 5 saniye cezasından ötürü yarışı ikinci sırada tamamlamış oldu.

Sıralamalarda Lewis Hamilton Vettel’in 0.2 saniye gerisinde kaldıktan sonra yaptığı açıklamada: “Umarım bu onlar için dönüm noktasıdır. Şu andan itibaren birbirimize daha yakın olup sezon boyunca daha ciddi mücadeleler yaşayabiliriz. Bu harika olurdu.”

Scuderia takımı ise İspanya’da Mercedes’in hegamanyasıyla biten yarışın ardından araçlarında çok bir şey değişmediğini söyledi ve Gilles Villeneuve pistinin kendilerine daha çok uyduğunu belirtti.

“Performans açısında kıyaslamanın zor olduğu bir pist. Burası daha çok güç odaklı ve arka tarafın limitli olduğu bir yer. Barselona pistinde durum farklıydı. Orada ön taraf limitliydi. Burası Barselona’dan çok Bahreyn tarzı bir yer.

“Kanada’ya gelirken Mercedes’e yakın olacağımızı biliyorduk. Buraya gelmeden önce elimizde herhangi bir ipucu bulunmuyordu.”

“Cuma performanslarının daha kötü olması pistin şartlarından ve yol tutuşunun az olmasından ötürüydü diye düşünüyorum. Yol tutuş arttıkça ve pist iyileştikçe bunu iyi okudular ve bu sürüşlerine yansıdı.”

“Araç İspanya pistinde kullandığımızın birebir aynısı. O zamandan beri güncellememiz yok. Yani zayıf olduğumuz yanlar hala araç üzerinde bulunuyor. Durum bu kadar basit.”

“Çalışmamız gerekiyor. Gelişip Kanada gibi olmayan pistlerde de onlarla mücadele edip savaşmalıyız.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]