Bernie: Bu sezon Vettel’in yılı olacak

0

Bernie Ecclestone her ne kadar şampiyonluk için hâla Lewis Hamilton favori olarak görülse de 2019’un sonunda Ferrari ve Sebastian Vettel’in yılı olacağına inanıyor.

Ecclestone’a göre bu yılın başlarında yapılan değişikliklerle birlikte, Mattia Binotto’nun takım patronluğuna getirilişi, Scuderia’da daha pozitif bir ortam oluşmuş.

“Maurizio Arrivabene bir şeyleri değiştirmeti denedi, ancak Ferrari’nin içerisindeki insanlara ulaşamadı.”

“Mattia ise çok farklı. 25 yıldır burada çalışıyor. Şirketi ve birlikte çalıştığı insanları anlıyor. Bu da çok hızlı şekilde karar alabilmesini sağlıyor.”

88 yaşındaki Formula 1’in eski patronu, Vettel ile oldukça yakın arkadaş ve Alman sürücünün bu sezon kupayı evine götüreceğine inanıyor.

“Arkadaşız, konuşuyoruz ve fikir alışverişi yapıyoruz. Yeni yılı birlikte İsviçre’de geçirdik.”

“Ferrari için Vettel’le kazanma vaktinin geldiğine inanıyorum. Hamilton favori olsa bile takımdaki atmosfer ve araç sayesinde mutluyum.”

Bernie Vettel’i gridteki en zeki sürücülerden biri olarak tanımlasa da Alman sürücünün gözünü daha fazla açması gerektiğine inanıyor.

“Çok zeki, her alanda çok fazla ilgisini çeken şey var.”

“O Lewis’in tam olarak zıttı. Yarış biter bitmez eşine ve çocuklarına dönüyor. Lewis’in böyle bir durumu yok.”

“Ona ne önerdim biliyor musunuz? Daha açık olmasını ve dışardan göründüğünden daha farklı olduğunu göstermesini.”

“Seb’e tamamiyle dürüst ve gerçek biri olduğu konusunda güvenebilirsiniz. Ona sonuna kadar güvenirim, ona boş çek bile veririm.”

Hamilton hakkında da konuşan Bernie, 5 kez dünya şampiyonunun F1’i en iyi ve en kötü şekilde temsil eden bir karaktere sahip olduğunu düşünüyor.

“O eşsiz biri. Formula 1 için en iyisi de en kötüsü de o.”

“En iyisi çünkü sporun reklamını nasıl yapacağını biliyor. Diğerleri gibi değil. En kötüsü çünkü ilgiliyi Formula 1’den ziyade kendisine çekiyor.”

“Yanlış bir şey yapmıyor, ancak diğer sürücülerin artık uyanıp kişiliklerini göstermeleri gerekiyor.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]