Aston Martin Red Bull’un isim sponsoru olacak

0

Aston Martin, 2018 sezonuyla birlikte Red Bull’un isim sponsoru olmaya hazırlanıyor.

Red Bull araçları 2016’dan bu yana Aston Martin logolarını taşıyor ve Red Bull Advanced Technologies şirketi Valkyrie hiper otomobilini geliştiriyor.

Red Bull’un önceki Infiniti anlaşması gibi, yeni bir isim sponsoru sözleşmesi imzalanmış olabilir.

Takım patronu Christian Horner şöyle konuştu: “Çok şey iddia edebilirsiniz, ancak şu an bir şey söylemeyeceğim. Aston ile harika bir ilişkimiz var ve elbette onlar için Valkyrie’yi geliştiriyoruz.”

“Onlar harika bir iş yapıyor, ürün harika ve sırada çok fazla harika şeyleri var. Önümüzdeki haftalarda bazı haberler gelebilir.”

Singapur GP’de konuşan Aston Martin CEO’su Andy Palmer da iki şirketin ilişkilerini geliştirmek istediğini söyledi.

“Burada olmamın sebeplerinden birisi önümüzdeki sezonun nasıl görüneceğini tartışmak. 2021’de bağımsız bir motor sağlayacak mıyız? Şimdi noktaları birleştirin.”

“Sporu seviyoruz ve Ferrari kadar değerli olabilecek bir şirketiz. Bu her noktada Ferrari’yi kopyalamak zorunda olmamız anlamına gelmiyor. WEC’de biz daha güçlüyüz, ancak F1’de bulunmamız da ilginç olur.”

Palmer, Aston Martin’in 2021 motor kurallarıyla yakından ilgilendiğini kabul etmişti.

“Motorla ilgili ne olacağını bilmiyorum. Bu FIA’nın spora heyecanı tekrar getirmekte ne kadar ciddi olacağına bağlı.”

“Şirket olarak F1 ile aynı dünyada bulunuyoruz, sık sık aynı mühendislerle çalışıyoruz. Bu yüzden teknik kabiliyetimiz var, bu sadece para meselesi.”

“Bir noktaya kadar sorun yok, ancak ısı geri dönüşüm sistemlerine sahip olmaya devam edecek, dinamometre saatleri sınırlı olmayacaksa ve harcama sınırı olmayacaksa, tekrar düşünmemiz gerekecek.”

“Ancak bir şekilde bu yapılabilirse, sporun daha zengin olacağını düşünüyorum.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]