Arrivabene: Leclerc benim aldığım uzun vadeli bir karar

1

Ferrari takım patronu Maurizio Arrivabene, Kimi Raikkonen ve Charles Leclerc takasının tamamen uzun vadeli bir karar olduğunu söyledi.

Gazetecilere Singapur’da verdiği demeçte Arrivabene, Raikkonen hamlesinde zorlandığını ancak bu kararın alınması gerektiğini söyledi.

“Böyle kararlar alırken sürücüye göre sadece kısa vade değil uzun vadeli bağlılık da arıyorsunuz. Sadece gelecek yıla bakmıyoruz, takımın geleceğine bakıyoruz.”

“Bu benim tarafımdan verilen bir karar, üst yönetimle konuştum. Kararda çok fazla etmen bulunmaktaydı. Kimi’nin insanlığına ve sürücü olarak karakterine söyleyecek bir lafım yok.”

“Hem Kimi’nin, hem de takımın geleceğini düşündüğümüzde en doğru kararın bu olduğunu düşünüyorum. Onun için her zaman en iyisini yapmaya çalıştık ve kendisine gelecekte başarılar diliyorum.”

Arrivabene Leclerc’in Maranello kökenli takıma daha erken katılmasının üzerinde beklenti oluşturmayacağını söyledi.

“İlk hata bu çocuğun omuzlarında çok fazla baskı hissettirmek olur. Bu kesinlikle çok büyük bir hata olur.”

“Charles ilk imzasını Kasım 2015’de Ferrari akademisiyle attı. O kontratta Formula 1 için gelecek olduğu yazıyordu. Akademi ve pilotun gelişimine göre bir yol ayarladık.”

“Diğer tüm takımlar bu tür hamleleri yapıyor ve bu Formula 1’in geleceği için atılan iyi adımlardan biri.”

1 YORUM

  1. Valla büyük Reis, uzun vadeli planlar iyidir, güzeldir.Fakat Ferrari seneye bu çocuk yüzünden patlarsa sen dahil o uzun vadeleri göremezsiniz.

    Doğrusu çocuğu Haasa alıp Magnussenin karşısında görmekti.Özellikle elinde hala iyi durumda olan, takımada katkısı büyük Kimi varken.Yarın bu çocuk patlarsa Ferrariyi kurban etmiş olacaksın.Ferrariden görmeye alışkın olmadığımız hareketler.Bu hareket tarzı da boşuna oluşmamış belli bir tecrübenin sonucu..

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]