Andretti Ferrari’de Vettel’i desteklerken, Leclerc konusunda şüpheli

0

F1 efsanesi Mario Andretti, Binotto altındaki yeni dönemde Ferrari’de Sebastian Vettel’in liderliğini desteklerken, genç Charles Leclerc’in yükseltilmesini ise sorguluyor.

“O [Vettel] kesinlikle Ferrari için doğru adam. Red Bull ile ilk yılını hatırlıyorum, gelecek için tutkularının neler olduğunu sorduğumda hemen yanıtladı: Ferrari adına sürmek!”

“O bu iş için doğru sürücü. Bence Hamilton ve Vettel’in arasında seçim yapmak zor, çünkü farklı araçlar sürüyorlar, ancak ikisi de iyi çocuklar.”

“Leclerc-Vettel ikilisi doğru görünüyor, alternatif Kimi [Raikkonen] ile devam etmek olabilirdi, çünkü o ve Sebastian çok iyi anlaşıyorlar. Ancak göreceğiz.”

“Leclerc çok iyi görünüyor ve genç olmasından dolayı da önünde iyi bir gelecek var. Onu terfi ettirmek [Sergio] Marchionne’nin fikriydi, ancak Leclerc için doğru zaman olup olmadığını bilmiyorum.”

“Takımda iki sürücü varken bir numara ve iki numara olmalı, iki bir numaraya sahip olmak asla işe yaramaz.”

Andretti Maranello’da beş yılda dört takım patronu değişimi hakkında da konuştu.

“Bu beni çok şaşırtmıyor, çünkü her zaman bir kural vardır: kazanamazsanız birisi ayrılmak zorundadır. Stefano Domenicali’ye ne olduğunu gördük, orada harika biriydi, her zaman takım patronu suçlanır.”

“Ferrari her zaman tepede olmalıdır, çünkü bu ilgiyi canlı tutar. Kimse Ferrari’den daha sıkı çalışmaz, çünkü orada Formula 1 için yaşar ve nefes alırsınız.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]