Anderson: Ferrari Binotto konusunda yanlış karar verdi

1

Eski Jordan takımı teknik şefi Gary Anderson, Ferrari’nin Maurizio Arrivabene’yi Mattia Binotto ile değiştirmekle bir hata yaptığını söylüyor.

Binotto, 2014’teki V6 turbo hibrid çağına yapılan kötü başlangıçtan sonra motor gelişiminin başına getirilmiş, Sergio Marchionne’nin takımı yeniden yapılandırma planları kapsamında da 2016 ortasında genel teknik şef olarak atanmıştı.

Sonrasında takım iki yıl boyunca Mercedes ile şampiyonluk savaşına girebilecek bir araç ortaya koymayı başardı.

Anderson ise Binotto’yu takım patronu yapma kararının yanlış olduğuna inanıyor.

“Binotto teknik yönetici olarak çok iyi birisi. Onun teknik yönetici olarak kalmasını sağlamalısınız. Bu tam zamanlı bir iş, haftada yedi gün çalışırsınız. Yarı zamanlı bir şey değil. Bu onların teknik çabalarını kısıtlayacaktır.”

“Bence bu yanlış karar. Başka birisini getirmeleri gerekiyordu.”

“En iyi teknik insanınızı neden alıp da tecrübesinin olmadığı politik bir yönetim konumuna koyarsınız, anlayamıyorum. Bunu neden yaparsınız ki?”

“Rahatlıkla birkaç ondalık saniye ekleyebilecekken, oraya çıkmak, rekabetçi olmak ve doğru kararları almakta sorun yaşamaya başlayabilirsiniz.”

“2019’un sonunda Red Bull aralarına girer de Ferrari şampiyonada bir anda üçüncülüğe veya dördüncülüğe düşerse ne olur? Bu olabilir, işte o zaman kafalar karışacaktır.”

“Kendisini olmaması gereken bir pozisyona getirdiklerinden dolayı çok iyi bir değeri kaybedebilirler.”

1 YORUM

  1. “En iyi teknik insanınızı neden alıp da tecrübesinin olmadığı politik bir yönetim konumuna koyarsınız, anlayamıyorum. Bunu neden yaparsınız ki?”

    Politik olduğundan olabilir mi ? 🙂 Binotto çok politik birisi.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]