Alonso’yla McLaren yollarını ayırıyor!

1

Fernando Alonso ile McLaren yollarını ayırıyor. McLaren artık İspanyol sürücünün Formula 1’de ya da Indy 500’de destekçisi olmayacak.

F1’den ayrıldıktan sonra Alonso McLaren ile Indy 500 zaferi için çalışmaya devam etmişti. Ancak takım sıralama turlarında bile çok kötüydü ve herhangi bir başarı elde edemedi.

McLaren sözcüsü: “Fernando günümüz ve geçmişteki sürücüler gibi her zaman McLaren ailesinin bir parçası olarak kalacak ve onunla güçlü bir ilişkimiz var.”

“Bu yıl onunla başka F1 testi yapma planımız yok, Carlos ve Lando’ya odaklanıyoruz. Motor sporlarından elde edeceği fırsatların peşinden koşma konusunda özgür ve bu konuda onu destekliyoruz.”

Alonso’nun McLaren kariyeri 2007’de başlamıştı. Ancak takım ve takım arkadaşı Lewis Hamilton ile yaşadığı sorunların ardından sezon sonunda takımdan ayrılmıştı.

İspanyol sürücü sonrasında 2015’te McLaren-Honda ortaklığıyla birlikte bir kez daha takıma katıldı. Ancak Honda’nın ve takımının yetersizlikleri nedeniyle orta sıralardan öteye gidemedi ve bu dönem de önemli bir başarı elde edemeden kapandı.

1 YORUM

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]