Alonso: Yarış McLaren’ın geliştiğini gösterdi

1

Fernando Alonso, McLaren’ın son güncelleme paketiyle rakiplerine liderlik edecek seviyeye geldiğini söyledi.

“Güncellemelerin bizi orta grupta daha iyi bir pozisyona koyduğunu biliyoruz. Bence Renault ve Haas’ı yakaladık. Ancak tepedeki üç takım araçlarını aynı oranda geliştirmeye devam ediyor ve ne yazık ki bu fark devam ediyor.”

“Araçları kalkışta geçme planımız vardı, çünkü Süper Yumuşaklar ile başlamıştık ve çok erken durmak zorunda kalacağımızı biliyorduk.”

“Ancak pozisyon kaybettik ve ikinci viraj kazasının ortasındaydık, yarışta puanların imkansız olduğunu düşündüm.”

“Geçiş yapmak çok zordu. Uzun süre Leclerc’in arkasında kaldım, geçiş yapmak için gereken düzlük hızı eksikliğimiz devam ediyor. Bu üzerinde çalıştığımız bir şey. Aracımızın zayıflıklarını biliyoruz ve umarım yakın zamanda bir çözüm bulabiliriz.”

“Yarışta tribünlerdeki tezahürattan çok gökteki bulutlara konsantre olmuştum, bazı virajlarda gerçekten kara bulutlar vardı. Belki yağmurun bize yarım edebileceğini düşündüm, ancak bitime kadar gelmedi.”

1 YORUM

  1. Şampiyonluk hedefindeki takım ve pilot orta grubun önüne yakın olduğu için seviniyor. Vay be. McLaren’ın düşüşünün bu şekilde olacağını hiç düşünmezdik. Hoş, zamanında öngörmüştük de gerçekleşmesi şaşırttı.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]