Alonso yağmurlu yarışlara çözüm bulunmasını istiyor

4

Fernando Alonso F1’in patronlarını yağmurlu yarışlar için Brezilya GP’sinden ders çıkarmalarını ve GT yarışlarından örnek almalarını istedi.

McLaren pilotu Interlagos’ta çok sorun yaratan sprey etkisinin durdurulması için farklı fikirler veya cihazlar kullanılmasını istedi.

Alonso GT araçlarındaki gibi lastikleri tamamen veya kısmen kapatan çamurlukların kullanılabileceğini veya Pirelli’nin daha az sprey yaratan lastikler geliştirebileceğini örnek verdi.

“Bu her zaman riskliydi ve tahmin edilemezdi. Yağmurdaki kazaların bazıları kötü görüşten kaynalıyor ve bu sporun bir parçası. Brezilya’da olanlardan ders almak zorundayız ve daha iyi görüş elde etmeye çalışmalıyız. Cihazlar veya farklı fikirler araçlardaki spreyi azaltabilir.”

“GT araçlarında bu spreyin olmadığını görürsünüz, lastikleri tamamen dışarıda değil. Bence gelecekte spreyi azaltarak görüşü artırmak için böyle şeyler planlanabilir. Lastik performansı da artırılmalı, çünkü 16 yıldır Brezilya’da yağmurda yarışlar geçirdim, ancak düzlüğün ortasında bir spin görmedim.”

“Belki önümüzdeki yıl lastiklerden dolayı daha da kötü olabilir. Ancak görüşün geçmişe göre daha farklı olacağını düşünmüyorum.”

4 Yorum

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]