Alonso: Vandoorne’dan korkmuyorum

5

Fernando Alonso her yeni takım arkadaşı olduğunda aynı söylentilerin çıktığını ve yeni takım arkadaşı Stoffel Vandoorne’dan çekinmediğini söyledi.

Alonso 10 yıl önce McLaren’da Lewis Hamilton ile takım arkadaşı olmuş ve Hamilton’ın performansı takım içinde sorunlara neden olmuştu.

“Hamilton’dan sonra her takım arkadaşımda aynı soru soruldu.”

“Renault’ya katıldım, Piquet’ydi. Dediler ki, ‘GP2’de önlerde, genç bir çocuk, yani Hamilton’la aynı olacak.’ Olmadı. Sonra Grosjean vardı. Dediler ki, ‘GP2’de önlerde, 2009’da Grosjean çok hızlı olacak.’ Hızlı değildi.”

“Felipe ile de aynısı oldu. ‘Dikkatli ol, uzun yıllardır Ferrari’de, takıma alışık. Çok hızlı olacak.’ Hızlı değildi.”

“Sonra Kimi geldi, dediler, ‘Dünya şampiyonu Ferrari’ye geri dönüyor, o çok, çok hızlı.’ Hızlı değildi.”

“Stoffel’in nasıl olduğunu göreceğiz. Endişeli değilim, şu an şampiyon olacak durumda değiliz, veya adayı da değiliz. Yani savaşmamız gerekiyor.”

“Şimdi birlikte çalışmamız gereken bir zaman ve takıma bu zor süreci bir an önce atlatmak için yardımcı olmalıyız.”

“Stoffel’in gelişinden dolayı mutluyum, yeni taze hava, GP2’de ve bu yıl Japonya’da çok yetenekliydi. Ancak korkmuyorum.”

5 Yorum

  1. Beklenti çok yükseldiğinde, gözümüzün önüne geleni beğenme olasılığı düşüktür. Vandoorne için yaptıkları bu, beklentiyi yükseltmek. Farkında olarak yaptıkları bir şey midir, bilmemiz olası değil.
    Ben şimdiki beklentileri karşılayabilecek kadar iyi olmayacağına inanmayı seçiyorum. McLaren bu genç adamdan çok umutlu çünkü umut, Onlar’ın ihtiyacı olan ilk şey!
    2017 sezonunda Ferrari, RedBull ve hatta Renault’un Mercedes’i zorlar hale gelmesi dileğim. Bu üçünden hangisi derseniz Renault’u tercşh ederim. Arkadan McLaren de kendini bulup başa güreşebilirse tadından yenmez. Ancak Honda’nın bunun için daha çok zamana ihtiyacı var gibi geliyor bana.
    Mercedes liderliği ne zaman biter diye düşünmeden de edemiyorum. Yanıt; motor devirleri yükseldiğinde!
    Ben, Vandoorne’un Alonso’yu yenecekse bile bunun 10.’luk savaşı sırasında olması taraftarı değilim. Zorlayacaksan podyum sıraları için zorlayacaksın…

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]