Alonso startta olabildiğince fazla atak yapmayı planlıyor

3

Singapur’da 8 ve 9’uncu sırayı elde eden McLaren yarıştan çifte puanla ayrılmayı umuyor. Takımın tecrübeli pilotu Fernando Alonso atak yapabilmek için her şeyini vereceğini ve geçebildiği kadar çok araç geçip daha fazla puan toplamak istiyor.

“Burada güçlü bir performans gösterebileceğimizi biliyorduk. Yarınki hedefimiz iki araçla birden puan almak. Bunu başarabilmek için de bugün iki araçla birden Q3’e kalmamız gerekiyordu. İşin ilk bölümünü yaptık diyebiliriz. Yarın işin geri kalanını tamamlamalıyız ancak bu kolay olmayacak.”

“Burası bir cadde pisti ve bu yüzden başlangıç ve bitiş arasında çok fazla yer değişimi olmuyor. Bu yüzden startta olabildiğince fazla agresif olup kazanabildiğimiz kadar sıra kazanmalı ve bunu korumalıyız.”

“Her seansta rekabetçiydik ki bu da buraya gelirken beklediğimiz şeydi. Bu yüzden yaptığımız işle mutlu olabiliriz. Q1 ve Q2 oldukça iyiydi ancak belki Q3’ten biraz daha fazlasını çıkartabilirdik.”

“Umuyoruz ki bugünkü sonuçları yarın biraz daha ileriye taşıyabiliriz. Cadde pistlerinde geçiş yapmak oldukça zor bu yüzden iyi bir start almaya ihtiyacımız var. Ön tarafta meydana gelebilecek sürtüşmelerden faydalanmalıyız.”

3 Yorum

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]