Alonso: Podyum garantiydi

0

Starttaki kazaya kurban giden Alonso, eğer kaza yapmamış olsaydı galibiyet için savaşabileceğini, en kötü ihtimalle de podyumun garanti olduğunu söyledi.

“Aracın sol arka tarafı adeta yok oldu. Daha sonrasında bir süre yarışabilmemiz adeta mucizeydi. Sonuç olarak yarışı bırakmak zorunda kaldık ve bu biraz utanç verici çünkü yarıştan oldukça umutluyduk.”

“Yarışa liderlik edebilirdik çünkü ilk virajda Hamilton benim arkamdaydı. Güvenlik aracı sonrasında bu bize önde olma fırsatı verebilirdi. Bazen işler istediğiniz gibi gider veya gitmez.”

“Cezalar alıp 20. sıradan başladığımızda genelde bütün araçlar finiş görmeyi başarıyor. Bize uyan bir pistteyiz ve yağmur var. Podyum garantiydi diyebilirim ve hatta belki de galibiyet için savaşabilirdik.”

“Bu biraz üzücü çünkü podyum her zaman podyumdur. İlk virajı dışarıdan dönemeye başlarsanız iç tarafa giren herhangi biri zincirleme bir reaksiyon başlatabiliyor ve bundan kaçamıyorsunuz. Startta oldukça yakındık ancak böyle şeyler olur. Malezya’ya odaklanıp oradan daha fazlasını çıkarmaya çalışmalıyız.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]