Alonso: Motorsporlarındaki en iyi pilot olmak istiyorum

0

Fernando Alonso sezon sonunda Formula 1’i bırakıyor ancak motor sporlarının diğer serilerinde adını sürdürecek işler yapmaya devam edeceğini söylüyor.

Formula 1’de geleceğini sonlandıracak olan Fernando Alonso için seçenek olarak Toyota ile WEC, Indycar, Nascar ve Formula E bulunuyor.

“Gelecek sezon ne yapacağımın sadece beni mutlu etmesiyle ilgisi var ve özel bir şeyler yapmak istiyorum. Motor sporları tarihinin en başarılı ismi olmak istiyorum.”

“Bir kaç olasılık var onları değerlendiriyorum. Bundan bir ay sonra, Ekim gibi her şey hallolacak ve bende bunu sizlerle paylaşacağım. Ne kadar hazırlanmam ve neler vermem gerektiğine bakıp karar vereceğim. Bunlara bakıp hazır olup rekabetçi olmam gerekiyor.”

“Eğer hazır ve rekabetçi hissedersem, (o seride) mücadele etmeye karar vereceğim. Çok zor olduğunu görürsem başka bir seriyi düşüneceğim. Geniş çapta bir seçeneğim var. Bunlar motor sporlarında çok önemli yerlere sahip. Böyle yerlere başvurabilirim.”

Nascar ile ilgili sorulara İspanyol pilot: “Açıkçası aracı hiç test etmedim. Şampiyona hakkında bilgim yok. Kurallarını da bilmiyorum. Nascar dünya üzerinde iyi bir spor. Ancak yorum yapabilmek için yeterli bilgim yok.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]