Alonso: McLaren’dan Hamilton’dan dolayı ayrılmadım

10

Fernando Alonso’nun ismi Mercedes’te Lewis Hamilton’ın takım arkadaşı olarak geçiyor, ancak Mercedes ekibi Alonso’nun 2007’de McLaren’dayken yaşadıkları konusunda endişeli.

Ancak bunun üzerine Alonso McLaren’dan Hamilton’dan dolayı ayrılmadığını söyledi.

“2007’de McLaren’dan Hamilton’dan dolayı ayrılmadım. Önce takım arkadaşımın Kimi Raikkonen olacağı söylendi, ancak Kimi Ferrari’ye gitti. Sonra Montoya olacak dendi, o da yaralandı. Sonra Pedro de la Rosa olabileceği söylendi. Ancak son olarak Hamilton ortaya çıktı, ve ben tamam dedim.”

“Spor için bir sürprizdi, çünkü çok güçlüydü. Ne yazık ki takım için bu şartlarda ortaya çıkan baskıyı kaldırmak kolay değildi. Bugün Verstappen ile olan politik şartlar oluştu. O, o zaman bir sembol niteliğindeydi. Sonuç olarak kötü yönetilen bir durumdan dolayı markalar ve sürücüler şampiyonluğunu kaybettik.”

“Araç en başından itibaren kazanacak hızdaydı. Sıfırdan başlamak gerekiyordu, çünkü 2007’de Bridgestone lastikleri farklı karakteristikteydi ve aracı sürmesi çok farklıydı, çok fazla arkadan kayma vardı. Sürüşümüzü tamamen değiştirmemiz gerekiyordu. Tüm bunlar Hamilton’a yardımcı oldu ve en başından rekabetçi olabildi. En iyi araç ile iki şampiyonluğu da kaybettik. Bu da takım değiştirmem için iyi bir sebepti.”

Alonso iyi bir araç olursa yeniden kazanabileceğini söyledi.

“Yüzde yüzünü verebilecek bir takımda sürmeliyim ve bu şekilde en iyisini yapabilirim. Eğer takım baskıyı kaldıramazsa veya beklenildiği gibi hareket etmezse, motivasyon için başka bir yere bakarım. Eğlenmek için buradayım ve yüzde yüzümü veriyorum. Eğer bir takım beklediğimi veremezse, fırsatım olursa ki her zaman oldu, değiştiririm.”

Alonso McLaren-Honda ile kazanmak istediğini de saklamadı.

“Amaç dünya şampiyonu olmak. Umarım daha rekabetçi olabiliriz.”

10 Yorum

  1. Alonso 10 yıldır şampiyon olamamanın, 10 yıldır sürekli yanlış kararlar vermesinin stresi altında. Şimdi tüm bunların sonu olabilecek bir ışık gördü ve var gücü ile ışığa doğru koşuyor.
    Ama bak, ışık göz alır, ha’bire ışığa doğru bakarsan etraftan gelebilecek tehlikeleri göremezsin. Sonra bi kündeye daha gelirsin bir de bakmışız ki seni ötanazi hakkını kullanırken görüyoruz.
    Gerçi başına gelen bazı haltları hakettiğini düşünüyorum ya, neyse… Bize pisti hareketlendirecek pilotlar gerek, Alonso da bunlardan biri olduğuna göre…

  2. Toto Wolff: Alonso’yu isteriz ama bilemiyorum şimdi, sonuçta McLaren’da Hamilton’la sorun taşanmıştı…
    Alonso: Me..Mercedes mi beni istiyor!!! Dur anlatayım hemen! Valla Hamilton’la sorun olmadı, o benim kardeşim sayılır. Ben takımla sorun yaşamıştım, valla Hamilton’la değil.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]