Alonso McLaren’a geri döndü

0

Geçtiğimiz hafta sonu boyunca McLaren teknoloji merkezinde bulunan Fernando Alonso taraftarlarını heyecanlandırdı. Geçtiğimiz sezon sonunda F1’den emekliliğini açıklayan İspanyol pilotun sezon öncesi testlerinde McLaren kokpitine oturabileceği iddia edilmişti.

Alonso 2002 sezonunun sonra ilk kez 2019 sezonunda F1 gridinde yer almayacak. Ancak McLaren ile bağlarını koparmayan Alonso, Indy500’de yarışacak ve ‘Üçlü Taç’ hedefine ulaşmaya çalışacak.

Eski takım arkadaşı Stoffel Vandoorne’unda McLaren’den ayrılması ile birlikte takım gelecek sezonda Carlos Sainz Jr. ve Lando Norris ikilisi ile yarışacak.

Sainz F1’de bulunduğu beşinci sezonunda daha fazla sorumluluk alarak McLaren’in ihtiyacı olan detaylı geri dönüşleri yapacak. Ancak işlerin daha kötüye gitmesi halinde takıma liderlik etme rolünün Alonso’ya geçmesi bekleniyor

Takım patronu Zak Brown da Barselona’da yapılacak olan sezon öncesi testlerinde Alonso’nun yer alabileceğini doğruladı. Alonso’da verdiği bir demeçte iki farklı test günlerinde yarım gün olacak şekilde yer alabileceğini belirtmişti.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]