Alonso: Hamilton kolay bir takım arkadaşı değil

3

Fernando Alonso şampiyon olmak istiyorsa Nico Rosberg’in daha fazla hata yapmaması gerektiğini, Lewis Hamilton’ın zor bir takım arkadaşı olduğunu söyledi.

“Hamilton şu an iyi bir konumda. Momentumu ile geriden yükselmeyi başardı. F1’de geriden gelip lideri geçebiliyorsanız sizde özel bir şeyler var demektir.”

“Lider giderken yakalanan pilot için de işler tam tersine döner, geçildiğinizde küçük bir krize girersiniz.”

“Avantajı olan ve lider giden pilot için de işler tam tersine dönüyor. Sizi yakalayıp geçtiklerinde bir mini krize giriyorsunuz.”

“Puan farkı çok olmasa da, Hamilton çok daha güçlü görünüyor ve şampiyonluğa daha yakın bir görüntü çiziyor.”

Alonso Macaristan’da yaşananları 2007 yılında kendisinin yaşadığı olayı hatırlattı.

“Bu hafta sonu olanlar bana bir şeyleri hatırlattı. Rosberg’in kolay bir takım arkadaşı yok.”

“Hamilton pistte çok güçlü, çok hızlı ve hatasız sürüyor. Pist dışında da çok etkili. Rosberg’e bol şans diliyorum.”

3 Yorum

  1. açık olarak yeni dönemin en iyi pilotu hamilton bana göre. bu nedenle normal ve eşit şartlarda yarışma üzerine kurulu bir düzende rosberg, hamilton’un rakibi olamaz. fakat formula 1’de farklı ufak etkenlerin de sonuca direkt etkisi olduğu için rosberg, hamilton’a yer yer sivrilip başarılı olabiliyor. fazlası değil.

  2. Nico her ne kadar gülümser vaziyette ve rahat görünürse görünsün, yalnız kaldığında bir şekilde kriz geçiriyor olmalı.
    Gerçi Nico en çalışkan ve disiplinli pilottur belki de, bunun gibi durumlar için başetme yöntemleri geliştirmiştir diyeceğim ama, arada dünyanın farkı varken paldır küldür gelip seni geçen biri olduğunda duyguların seni hataya sürükler.
    Bunun dışında takım aksini iddia etse de iki pilotuna da emirler yağdırdıklarına inanıyorum. Adamların zihinleri ağır bombardıman altında muhakkak.

  3. F1’de büyük farkların bir kaç yarışta kapandığına şahit olmuşuzdur, 2012 yılı gibi. Açıkçası fark 43 puana çıktığında ve Lewis’in yaşadığı sıkıntılar devam ettiğinde bu senenin galibinin Nico olacağını düşünmüştüm fakat her şey çok hızlı şekilde değişti. Mekanik problemleri bir kenara bırakıyorum, Lewis rüzgarı arkasına almışken bunu değerlendirmeli ve farkı açmalı. Motor değişiklikleri falan olacak ve arka sıralardan başladığında kazalara daha yakın oluyorsun.

    Diğer taraftan 2007 sezonu bol çalkantılı geçti fakat böyle iki pilotu da her zaman aynı takımda izleme şansımız olmuyor ne yazık ki. 10 sene sonra bile hala konuşuluyorsa gerçekten akılda kalan bir sezon geçirmişiz demektir.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]