Alonso Formula 1 geleceğini değerlendiriyor

1

Zak Brown, Fernando Alonso’nun 2019’da tam zamanlı olarak IndyCar’a geçeceği söylentilerini reddetti.

McLaren yöneticisi yakın zamanda Alonso’nun menajeri Luis Garcia Abad ile birlikte Detroit’teki IndyCar yarışına gitmişti.

Brown: “Luis Garcia Abad’ın orada Fernando’nun geleceği için benimle birlikte olmadığını açıklamak isterim. Seyahatin amacı bu değildi.”

“Bazı temaslarda bulunduk ve ben de iyi bir ziyaret yaptım, insanlarla konuştum ve iyi işler yaptık.”

Brown Alonso’nun IndyCar’a geçebileceğini ise reddetmedi.

“Fernando yarışmaya devam etmek istiyor, ancak F1 takvimi ise oldukça zor. Bunu uzun süredir yapıyor. Henüz geleceğine karar vermedi, bence neye karar verirse versin bir McLaren ile devam edecek.”

Brown Alonso’nun modern F1’den memnun olmamasını da anlıyor.

“Fernando ile konuşuyoruz. Eğleniyor ve daha önce hiç olmadığı kadar iyi sürüyor, ancak Formula 1’in bir sürücüden ziyade takım sporu olmasından dolayı biraz memnuniyetsizlik içinde.”

“Dayanıklılık yarışlarını çok seviyor, onu Daytona’da gördük ve şimdi de Le Mans var. umarım onunla bir şekilde devam ederiz.”

1 YORUM

  1. Alonso’nun kariyerine baktığımız zaman, ulaşmak istediği amaca yön vermek için verdiği kararlar yönetiminin ne kadar kötü olduğunun örneğini görebiliriz. Düşen ağlamaz. Her zaman dediğim gibi, F1 kariyeri sadece hava atmaktan ve gösterişten ibaret olan bir adamın başarılı olacağına asla inanmıyorum.

    Mesela diğer şampiyon pilotlara bakıyoruz, Alonso’nun yaptığı gibi bir şampiyonluk tutumları yok. Nitekim bu da onları kariyerinde daha önemli sonuçlar elde etmesine sebebiyet vermiş. Yakından örnek vermek gerekirse Lewis. O gösteriş yapmayı sever, hava atmayı da sever, ama her zaman şu F1’de egosonu bir çizgide tutmayı başarır. F1 kariyerinde hep idealleri ve çıta noktası en yükseklerdendir. Ama bunu hiç bir zaman gösteriş olarak kullanmaz, sadece tutkusunu bir seviyede tutmak için kullanır. Alonso’nun kariyerine baktığım zaman tam tersi. Şampiyonlu yıllarına bir şey diyemem, çünkü takip etmedim, ama sonrası için bu şampiyonluk yönetimini iyi idare edemediğini gördüm. Egosunu bir seviyede tutmayı başaramıyor, tutkusuna zarar veriyor. Velhasıl çok şeyde yazabilirim neyse.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]