Alonso: F1’de kalpsiz olmalısınız

0

McLaren pilotu Fernando Alonso F1’de başarılı olmak için acımasız olmak gerektiğini düşünüyor.

“Kalbinizin olmaması gerekiyor. Diğer pilotlara düşman değilsiniz, ancak kazanmaya odaklanmalısınız. Birisine karşı avantaj sağlıyor ve aynı anda zarar da veriyorsanız daha da iyi sonuçlar alabiliyorsunuz”

Alonso neden F1’de yarışmaya devam ettiğini de açıkladı.

“Ben rekabetçi bir insanım ve F1’de mücadele önemlidir. F1’de sadece yarışmak için bulunmuyorum. Hayatımın farklı alanlarında, bisiklette ve teniste ya da annemi markete götürürken dahi yarışabilirim. F1’de yarışmamın sebebi araçların başka bir yerde hissetmediklerimi bana hissettirmesi. Özel bir his, bunu açıklamam zor çünkü hiç bir şey F1’e yakın değil. Her binişinizde beyninizin sıfırlanması gerekiyor, çünkü her şey çok hızlı oluyor. Bir kaç hafta Formula 1 aracı sürmemişseniz, performansı sizi şaşırtabiliyor.”

“Rekabetten keyif almak için go kart ile yarışıyorum. F1’de ise bahsettiğim bu his için yarışıyorum. F1 ve karting’deki sürüş stilleri oldukça benzer ancak go kartta beklenmedik şeyler olmuyor ve asla sürprizlerle karşılaşmıyorsunuz. Aracın yapacağı her şeyi tahmin edebiliyorsunuz. F1’de bu öyle değil, sürekli sürprizler oluyor. Frene bastığınızda bunu anlamanız 0.2 sn alıyor. Bu çok hoş bir his.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]