Alonso: En iyi takımım McLaren

1
WOK02 WOKING (REINO UNIDO) 11/12/2014.- Fotografía facilitada por McLaren-Honda del piloto español de Fórmula Uno Fernando Alonso durante su presentación como nuevo piloto de la escudería McLaren Honda para la próxima temporada, en el Centro Tecnológico de McLaren en Woking (Reino Unido) hoy, jueves 11 de diciembre de 2014. Alonso aseguró que confía "en lograr el tercer título de campeón mundial" y que llega a la escudería británica a "terminar el trabajo" que empezó en 2007. EFE/Mclaren-Honda SÓLO USO EDITORIAL/PROHIBIDA SU VENTA FOTO CEDIDA

Fernando Alonso Formula 1’de sürdüğü en iyi takımın McLaren olduğunu ve Honda’nın önümüzdeki yıl rekabetçi bir motor üretmesi halinde şampiyonluk için savaşabilecekleri konusunda iyimser olduğunu söyledi.

Honda’nın Mercedes’i yakalayıp yakalayamayacağı sorulduğunda Alonso: “Bilmek zor çünkü önümüzdeki yıl kurallar değişecek ve bence bu sene ile aynı kalsaydı muhtemelen başaramazdı. Eğer Mercedes veya Ferrari ile aynı güce sahip olsaydık bile Mercedes açıkça önde olurdu çünkü aerodinami veya diğer her şeyde daha iyiler.”

“Bu yüzden kural değişiklikleri bizim için biraz umut yaratıyor. Şimdi adım adım giderek rekabetçi bir motor ummalıyız. Şasi alanında biraz rekabetçiyiz ve yeni kurallar yeni fikirleri doğuracağı için birşeyler yapabiliriz.”

Alonso McLaren’ın F1’de sürdüğü en iyi takım olduğunu söyledi.

“Takım güçlü, teknik insanlarımız bir olmuş durumda ve bence iyi bir takım dengesine sahibiz. Rekabetçi değiliz çünkü geçtiğimiz yıldan kalan bir çok sorunumuz var ve projemiz bu seviyede rekabete hazır değil.”

“Dayanıklılığın olduğundan emin olduktan sonra güç ve sürülebilirliğe de odaklanmalıyız. Aerodinami felsefemiz de değişmeli ve yeni bir yön bulmalı. Ancak burası takım, yapı ve organizasyon bakımında birlikte çalıştığım en iyi grup.”

1 YORUM

  1. Bu adamın mantıksız, gereksiz konuşmalar yaptığı tek takım RENAULT. Şampiyonluklar aldığı takım da RENAULT. Hatta takıma 2. kez alındığında ilk gp öncesi bile takımını aşağılamıştı. Başka her yerde standart pilot gibi konuşuyor. Sevemedim böylelerini.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]