Alonso: En iyi takımım McLaren

0

Fernando Alonso, kariyerindeki en iyi takım olarak gördüğü McLaren’ın Mercedes ile mücadele edebileceğine inanıyor.

“Takım çok güçlü. Teknik insanlar, çalışanlar ve tasarım grubu oldukça iyi çalışıyorlar ve takım olarak operasyonlarda iyi bir dengeye sahibiz. Muhtemelen kariyerimki en iyi takım. Henüz rekabetçi değiliz, çünkü sorunların çoğunu geçen yıl çözemedik ve proje rekabetçi açısından yeterince hazır değildi.”

“Dayanıklılığı artırdığımızdan emin olmalıyız. Sonrasında gücü ve sürüş kolaylığını geliştirmeliyiz. Aerodinamik felsefeyi ve benzer şeyleri değiştirip yeni bir yol bulmalıyız. Ancak takım ve yapısı açısından kesinlikle çalıştığım en iyi ekip. Beraber iyi bir iş yapıyoruz.”

Honda’nın Mercedes’e rakip olup olamayacağı sorulduğunda Alonso: “Önümüzdeki sezon kurallar değişiyor ve şu an bir şey söylemek zor. Eğer mevcut kurallar kalırsa cevabım hayır. Çünkü Honda seviyesini arttırsa bile Mercedes de gelişecektir. Özellikle aerodinami ve diğer açılardan çok ilerdeler.”

“Her şeye sıfırdan başlamak McLaren ve diğer takımlar için bir fırsat olacak. Rekabetçi motor ve şasimiz olursa bu bize fırsatlar sağlayacaktır. Ancak bunun için doğru yaklaşımı ortaya koymalıyız.”

 

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]