Alonso: En iyi sezonum 2012’ydi, 2016 üçüncü

7

Fernando Alonso kariyerinin en iyi sezonu olarak 2012’yi gösterirken, 2016’yı en iyi üçüncü sezonu olarak tanımladı.

“2012 muhtemelen kariyerimin en iyi sezonuydu. En iyi ikinci sezonum da muhtemelen 2014’dü.”

“2016’da araçta kendimi oldukça rahat hissettim. Brezilya’daki son 10 turda bile 40 turluk eski lastiklerle bile gerçekten rahattım. Araca duyduğum bu güven sayesinde pek çok kez limitlerde sürebildim. Bu yıl sürüşümün çok yüksek standartlarda olduğunu düşünüyorum.”

Alonso bu yıl Button’dan daha iyi sürdüğünü iddia etti.

“Jenson harika bir pilot. Bu yıl pek çok kez onun önünde yer aldım. Üç sıralama turuna katılmamama rağmen sıralamalarda durum 13-5 oldu. Motor cezası nedeniyle sadece tek tur attığım bazı yarışlar da oldu. Fark daha da büyük olabilirdi.”

“Takımın ilerlemesinden memnunum. Bu yıl yaptıklarımız işe yaradı. On iki ay önce hayal kırıklığı yaşıyorduk, çünkü çok fazla sorun vardı. Şampiyon olmak için önümüzde hala uzun bir yol olduğunu biliyoruz ancak geçen yıla göre daha mutluyum.”

7 Yorum

  1. Tipik Alonso.
    Aylak bakkal misali başladı yine tartmaya.
    Daha önce kendine göre tasarlattığı araçta yendiği Raikkonen için “Ferrarinin son şampiyonunu 3’e katladım” diyerek dolaşıyordu. Şimdi de Button’a karşı yaptıklarını anlatmaya başladı. Tabi ki şaşırmadık.

    • Şaşırılcak bir şeyi yokki gereksizin 🙂 Yıllardır söylüyorum Ferrariye yakışmayan bir pilot. Raiyi harcayıp getirdiler. Zamanında schumi harcandıgı gibi. Oldu olası asla Ferrari tarihinde adı zikredilmeyecek birisi.

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]