Alonso elendi, 2019 Indy 500’e katılamıyor!

1

Fernando Alonso’nun Triple Crown hayali bir yıl daha beklemek zorunda, çünkü McLaren pilotu Indianapolis 500 yarışına katılmak için son fırsatı olan ve son çizginin belirlendiği sıralama turlarında elendi.

Haftaya elektrik sorunlarıyla başlayan takım, Alonso’nun büyük kazasının ardından bir diğer geri kalma yaşamıştı. Takımın aracı ayarlamak için sadece bir günü kalmıştı.

Alonso ilk 30’a girerek yarışa katılmayı garanti altına almaya çalışıyordu, ancak 31. sırada kalınca, son çizgiden başlayacak 3 aracın belirleneceği ve 6 aracın katılacağı turlara katılmak zorunda kaldı.

McLaren, Alonso’yu yukarılara taşıyabilmek için Roger Penske’den bir ayar dosyası ve Andretti Autosport’tan bir süspansiyon programı tedarik etti ve gece boyunca aracın üzerinde çalıştı.

Ancak 30 dakikalık antrenman seansında Alonso’nun aracının arkası yere sürtünce ayarları düzeltmek için tekrar pite giren Alonso, yağmurun da etkili olmasıyla birlikte daha fazla antrenman sürüşü yapamadı.

Altı aracın katıldığı turlarda küçük bir farkla dördüncü olan Alonso, 2019 Indy 500’e katılma şansını kaybetmiş oldu.

Alonso, elenmesinin ardından Instagram hesabından konuştu.

“Zor bir hafta, hiç şüphe yok.”

“Elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık, bugün tamamen farklı bir ayar ve yaklaşım bile denedik, 4 turu tam gaz geçtik, ancak yeterince hızlı değildik. Burada 365 km/saat hızla turlamak asla kolay değil ve daha fazlasını istiyorduk.”

“Elimizden geleni yaptık ve bazen cesur olduk, ancak bizden daha iyi işler yapan insanlar vardı. Başarı veya hayal kırıklıkları ancak büyük mücadeleleri kabul ettiğinizde gelir. Biz de kabul etmiştik.”

“Burada ve evde her zaman olan devasa desteğe teşekkürler. Şimdi bir sonraki hedefe tamamen odaklanma zamanı.”

1 YORUM

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]