Allison: Bu harika yıla gelişim yarışı karar verecek

0

Mercedes’in teknik direktörü James Allison, 2019 sezonunun galibini bu sezonki gelişim savaşının belirleyeceğine inandığını söylüyor.

“Çok ufak farklar var, şampiyona bu yüzden sürekli el değiştiriyor.”

“Oldukça ilginç şeyler görüyoruz, 12 yarışı geride bıraktık ve sadece 5 tanesini o yarışın favori görülen aracı kazandı.”

“7 yarış favori takımdan çalındı, 3 tanesini Mercedes, ikişer tane de Ferrari ve Red Bul tarafından favoriden alındı.”

“Farkların bu kadar az oluşu sezonu oldukça ilgi çekici kılıyor. Belki bir hata, belki bir anlık dahice bir fikir, belki de şansınız yarış sonunda gülen tarafın siz olmasını sağlayabiliyor.”

“Kimsenin yeri güvence altında değil, gelişim savaşı sezonun geri kalanını şekillendirecek. Güçlü kalan, hata yapmayan ve cesaretini en uzun koruyan ipi göğüsleyecek. Kimse ne olacağını bilemiyor, bu da sezonu heyecanlı kılıyor.”

“Bu aynı zamanda biraz korkutucu, ancak sezonun ikinci yarısına doğru önümüze bakmamızı sağlıyor. İşimizi iyi yaptığımızı ve şu anki mücadele kadar sert geçen bir yarışın olmadığının farkındayız, sezon sonu gülen taraf biz olabiliriz.”

Allison Mercedes’in W09’unun kalitesinden şüphe etmese de Maranello’nun SF71-H2ına karşı zayıf yönlerinin farkında olduklarını söylüyor.

“Performans farkı pistten piste ve getirilen güncellemelere göre değişiyor, ancak her pistte net şekilde sorun olan bazı noktalarımız var.”

“Kesin şekilde son yarışların bazılarında Ferrari’nin birkaç beygir gücü gerisinde olduğumuzun farkındayız, bu da gelişim yarışının ne kadar çetin geçtiğini gösteriyor.”

“Ortalama olarak virajlarda Ferrari’den daha iyiyiz, düşük hızlı virajlarda bizden biraz zaman çalabiliyorlar ancak orta ve yüksek hızlı virajlarda daha iyiyiz.”

“Bazı pistlerde bizim biraz önümüzdelerdi, ancak çok küçük farklardan bahsediyoruz. Bazen de durum aynı şekilde bizim lehimizdeydi.”

“Biz daha iyi pit stoplar yapıyoruz, onlar daha iyi start alıyorlar. Ayrıca son yarışlarda kontrol ekimizdeki harika çalışanlar oldukça iyi işler çıkardı.”

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]