Abiteboul: Renault motoru artık rakipleriyle denk güçte

1

Sezona zor bir başlangıç yapan ve geriye gitmiş gibi görünen Renault, takımın patronu Cyril Abiteboul’a göre İspanya’da tanıtılan 2. nesil motorla birlikte artık rakiplerini yakaladı.

“Bu hafta sonu ileriye doğru başka bir adım daha atacağız. Bu yüzden motorumuz artık sezon başında olduğu şekilde güçlü ve rekabet edebilir konumda.”

“Kendi analizlerimize göre yarışta Mercedes ve Ferrari seviyesindeyiz. Sıralamada da Ferrari’nin arkasındayız.”

Fransız yönetici Nico Hulkenberg’in Bahreyn’de yarış dışı kalmasına konrod arızasının neden olduğunu açıkladı. 2. nesil motor İspanya’da tanıtılmıştı, ancak Abiteboul güç ünitesinde yine de bazı kısıtlamaların yer aldığını söyledi.

“5 haftada sorunu tespit ettik, yeni bir tasarım ürettik, yeni parçalar ürettik, yeni parçaları test ettik, bunları bir döngüye aldık ve İspanya için kendimiz ve McLaren için yeterli miktardı motor ürettik.”

“Bu kış bize güç ünitesini geliştirmeye ve rekabet düzeyini arttırmaya odaklanmak için gereken fırsat verildi. Bu da bilinçli olarak dayanıklılığa zarar vereceğimizi bilsek de performansa odaklandığımız anlamına geliyor. Ayrıca dynoda dayanıklılık üzerine çalışması gereken bazı motorları daha fazla performans bulabilmek için kullandık. Bu sayede motor gücü anlamında iyi bir noktaya geldik ama dayanıklılık standartların altında kaldı.”

“Paul Ricard’la birlikte bize zarar veren tüm gecikmeleri ve tüm sorunlarımızı çözmek üzere adanmış durumdayız. Duruma olan tepkimiz sonucunda tur zamanlarında ciddi anlamda gelişim bekliyoruz. Bunun da bizi orta grubun açık şekilde önüne taşımasını bekliyoruz ki bu sezonki hedefimiz de buydu.”

1 YORUM

YORUM YAP [Yorumunuz bizim için önemli!]